Кулуарні діалоги включають "дуже загальні контури" того, від чого могла б відмовитися Україна задля припинення війни з рф
Представники США та ЄС наразі обговорюють можливості щодо мирних переговорів по Україні. Вони включають в себе дуже "загальні контури" тих поступок, на які, теоретично, міг би піти Київ задля припинення війни. Ці бесіди описуються журналістами як "максимально обережні" та "тихі".
Про це повідомляє видання NBC News з посиланням на власні джерела. Зазначається, що негласні перемовини тривають як мінімум з минулого місяця.
Журналісти посилаються на слова високопоставлених американських дипломатів. За їхньою інформацією, нині тривають "тихі розмови" по миру в Україні. В таких бесідах "акуратно" обговорюють загальні контури того, на що міг би піти Київ, аби інтенсивні бойові дії завершилися. Деякі з цих обговорень, які посадовці описують як "надзвичайно обережні", відбулися минулого місяця під час зустрічі представників у форматі Ramstein.
"Поширені обговорення визнають динаміку на бойових ділянках в Україні та політичні зміни в США та Європі", - зазначає видання.
Ці переговори почалися через стурбованість американських та європейських посадовців щодо того, що війна зайшла в глухий кут. В адміністрації Байдена також стурбовані тим, що Україні закінчуються сили, тоді як у росії, здається, "нескінченний запас", заявили посадовці. Акцентується також на труднощах України з мобілізацією. Нарешті, в США нібито не надто вірять в український майбутній наступ - після відсутності значних успіхів нинішнього.
"Будь-які рішення про переговори залежать від України... Ми зосереджені на тому, щоб продовжувати стояти в підтримці України в боротьбі за... свободу та незалежність від російської агресі", - заявила Адріен Ватсон, речник Ради національної безпеки США.
В свою чергу, як пишуть журналісти, ситуацією занепокоєний особисто президент Байден. Він переживає через те, що в України закінчуються ресурси для ведення війни, і перш за все йдеться про людей.
"Людські ресурси (України - ред.) зараз перебувають на вершині занепокоєння адміністрації", - посилаються журналісти на слова джерел.
США та їх союзники можуть надати Україні зброю, "але якщо немає компетентних сил для їх використання, то це не дуже допомагає".
Байден просив Конгрес схвалити додаткове фінансування для України, але дотепер ця спроба не вдалася через опір деяких членів Республіканської партії в Конгресі. Білий дім пов'язав допомогу Україні з Ізраїлем в своєму останньому запиті. Це має підтримку серед деяких республіканців, але інші сказали, що вони підтримають лише пакет допомоги для Ізраїлю.
Американський президент заспокоював союзників США, що Конгрес схвалить більше допомоги для України, і навіть планував велику промову на цю тему. Але 7 жовтня бойовики ХАМАСу атакували Ізраїль, тому фокус Байдена переключився на Близький Схід. Його ж промова про Україну перетворилася на промову в Овальному кабінеті про те, чому США мають фінансово підтримувати як Україну, так і Ізраїль.
В матеріалі NBC News йдеться про те, що виділення допомоги Україні стає все складнішим, а серед союзників є певні розбіжності щодо подальшого майбутнього всієї цієї ситуації. Природньо, що це викликає труднощі в комунікації між партнерами. Однак головне питання - чи готовий до переговорів сам путін?
Саме це і є головним питанням, яким задаються журналісти в даній статті. І самі чесно відповідають: немає жодних підстав так вважати.
"Адміністрація Байдена не має жодних ознак того, що президент росії володимир путін готовий переговорити з Україною... путін все ще вірить, що він може перемогти Захід або продовжувати боротьбу, поки США та їх союзники не втратять внутрішню підтримку фінансування України або... постачання Києву зброї та боєприпасів стане надто дорогими", - зазначається в матеріалі.
Як Україна, так і рф мають проблеми з поповненням військових запасів. Західний посадовець з числа джерел видання повідомив, що росія збільшила виробництво артилерійських снарядів і протягом наступних кількох років може виробляти 2 мільйони снарядів на рік. Але, за його словами, лише минулого року москва випустила приблизно 10 мільйонів снарядів в Україні, тому їй також доведеться покладатися на інші країни.
За даними Пентагону, адміністрація Байдена витратила 43,9 мільярди доларів на військову допомогу Україні з початку війни. За словами американського посадовця, у адміністрації ще залишилося близько 5 мільярдів доларів для відправки в Україну, перш ніж гроші закінчаться. Якби в Білому домі не заявили, що знайшли бухгалтерську помилку у розмірі 6,2 мільярда доларів, для України "не залишилося б жодної допомоги".
"Прогрес у контрнаступі України відбувається дуже повільно, і сподівання на значні перемоги України, включаючи досягнення узбережжя (Азовського моря - ред.) біля фронтової лінії... зникають. Відсутність значного прогресу на полі бою в Україні не сприяє зміні негативної тенденції у громадській підтримці надсилання більшої допомоги", - резюмує NBC News.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.