В Україні 22 березня зустріли п'ятьох дітей, яких викрала росія, ще 4 дитини раніше повернулися з ТОТ і вже відвідали Центр захисту прав дитини
Голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив про повернення додому з жахів окупації дев'ятьох українських дітей, яких викрала росія. Це сталося в межах взаємодії команди Bring Kids Back UA разом з представниками Офісу омбудсмана. З цих дітей четверо вже відвідали Центр захисту прав дитини, де розповіли правоохоронцям про злочини росіян, свідками яких вони стали.
Про виконання чергової важливої задачі Андрій Єрмак повідомив у себе в телеграм-каналі. За його словами, дітей привчали жити в "російськомовному" середовищі і насаджували їм думку про те, що України як держави не існує.
"Ми сьогодні зустріли 5-х дітей, яких викрала росія: 4 з них – із дитячих будинків (від 3 до 10 років) та одна 12-річна дівчинка. Дітей змушували ходити в російські школи, де розповідали, що немає самостійної держави Україна. Вдячний всій команді, а також Державі Катар за посередництво. Міжнародна коаліція за повернення українських дітей працює. Задача Президента - повернути всіх. Працюємо далі", - повідомив він.
Палата представників США 20 березня ухвалила резолюцію, у якій відзначається відповідальність уряду російської федерації під керівництвом володимира путіна за протиправне та незаконне викрадення дітей з України. Такі дії офіційно засуджуються та розглядаються як геноцид згідно з міжнародними нормами. Резолюція також зазначає, що сприяння незаконному усиновленню суперечить зобов'язанням росії за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.
Тим часом Міжнародна коаліція за повернення українських дітей, яку очолюють Україна та Канада, розширилася на 33 країни. Приєднання трьох десятків країн свідчить про широку підтримку цієї ініціативи. Зокрема, доєдналися Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Коста-Рика, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Велика Британія, Сполучені Штати Америки.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Макрон висловив припущення, що західні країни можуть відправити війська для захисту України, але додав, що наразі таких рішень не прийнято. Чи можливо такий розвиток подій, чи це лише стратегічна тактика? Український політолог Андрій Золотарьов поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.