Шмигаль закликав українок народжувати по троє дітей

Читать на русском

Через війну в Україні склалася тривожна демографічна ситуація - щоб її покращити, влада планує суттєво збільшити виплати породіллям

Читать на русском
Денис Шмигаль
Денис Шмигаль розповів про демографічну ситуацію в Україні

Через війну в Україні склалася тривожна демографічна ситуація - щоб її покращити, влада планує суттєво збільшити виплати породіллям

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні через війну сталася складна демографічна ситуація. Щоб бодай трохи її покращити, кожна українська сім'я мала б народити бодай трьох дітей. Для того, щоб батькам було легше утримувати дитину, влада планує суттєве збільшення виплат за народження дитини. Гроші на це будуть частково залучати з-за кордону.

Про це Денис Шмигаль розповів у неділю 17 березня в ефірі телемарафону. Він  наголосив, що Україна втратила величезну кількість людей, які або загинули, або перебувають за кордоном, і повертатися планує далеко не кожен.  

"На жаль, люди гинуть через цю повномасштабну війну. На жаль, ми втратили й тих людей, які покинули Україну з дітьми. Понад мільйон українських дітей перебуває за кордоном. Задача — повернути ці сім'ї, повернути цих дітей, а також мотивувати українців народжувати якомога більше діточок, для того, щоби Україна процвітала у своєму мирному майбутньому після нашої перемоги", – сказав він. 

За словами прем'єра, в кожній українській сім'ї має бути не менше трьох дітей для того, щоб Україна мала шанс на покращення демографічної ситуації. Щоб підтримати молодих батьків, планують збільшити державну допомогу породіллям та ігші виплати за дітей.  

Шмигаль зазначив, що гаразі за народження дитини в Україні виплати становлять 41 тис. 280 грн незалежно від кількості народжених дітей у сім’ї. Цей показник не змінювався від 2014 року.

"Якщо новий законопроект приймуть – виплати родинам прив'яжуть до прожиткових мінімумів. А саме, 150 прожиткових мінімумів за першу дитину в родині (один прожитковий мінімум зараз - це 2 361 гривня - Ред.), 100 – за другу та 50 – за третю і кожну наступну. Таким чином, за народження першої дитини держава планує виплачувати майже 400 тис. грн допомоги", - сказав він. 

Гроші для збільшення виплат за народження дитини планують залучати з-за кордону. Адже зараз кожна українська гривня йде на фінансування Сил оборони України.

Майже 385 тисяч гривень за дитину

Як писав Інформатор,  Україні планують суттєво підвищити державну виплату при народженні дитини, збільшивши її майже у 10 разів. Замість трохи більше як 41 тисяча гривень жінці платитимуть понад 384 тисячі. За умови, якщо народні депутати проголосують за пропозицію своїх колег.

Законопроєкт № 11072 вже зареєстрували у Верховній Раді України. Його автори - аж 23 депутати від різних фракцій, серед яких Ольга Саладуха, Дмитро Разумков, Софія Федина та інші. Шанси на прийняття цього закону високі. 

За оновленою офіційною статистикою, упродовж останніх років в Україні ще навіть до війни фіксують скорочення народжуваності на 40%. За інформацією МОЗ, в комунальних, приватних та відомчих закладах охорони здоров’я народилось у 2020 році - 289 699 дітей, у 2021 році - 260 502 дітей, а у 2022 році - 199 619 дітей (найнижчий показник за останні роки).

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Поговоримо з Михайлом Орєшніковим, колишнім російським громадянином та чувашським сепаратистом, про те, як збільшення повідомлень про вибухи в Росії впливає на суспільство. А також, як смерть Навального вплинула на російських лібералів та змінила їх світосприйняття. Приєднуйтесь до нас у цій захопливій розмові про сучасні та актуальні події!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.