Спецпредставник США Кіт Келлог заявив, що перспектива повернення ядерної зброї Україні має наднизькі шанси. Так він прокоментував слова Володимира Зеленського, який припустив таку можливість у разі затягування вступу України в НАТО
Спеціальний представник президента США у справах війни між Росією та Україною Кіт Келлог висловив сумнів у можливості повернення Україні ядерної зброї як альтернативи членству в НАТО. Він вважає цю ідею абсолютно нереалістичною. Загалом, спецпредставник США Кіт Келлог скептично оцінив таку перспективу, наголосивши, що це "не станеться".
В інтерв’ю Fox News Келлог сказав, що перспектива повернення Києву ядерного арсеналу знаходиться "між мізерною і нульовою".
"Шанс того, що вони отримають свою ядерну зброю назад, – десь між мізерним і нульовим. Будьмо чесними, ми обидва знаємо, що цього не станеться", - заявив спецпредставник Трампа, додавши, що такі пропозиції не витримують критики з точки зору здорового глузду.
Окремо Келлог додав, що ідея повернення Україні ядерного статусу "приречена на провал". Він закликав мислити логічно.
"Пам'ятаєте, президент сказав, що ми – уряд здорового глузду. Коли хтось говорить щось подібне, подивіться на результат або потенціал. Це і є використання вашого здорового глузду", - додав він.
Заява Келлога пролунала після слів президента України Володимира Зеленського, який в інтерв'ю британському журналісту Пірсу Моргану припустив, що, якщо Україні не вдасться стати членом НАТО, їй необхідно повернути ядерний статус для власної безпеки.
Зеленський зауважив, що шлях України до НАТО може затягнутися на роки чи навіть десятиліття, і це ставить питання: як країна має захищатися від російської агресії в цей період? Президент припустив кілька варіантів – отримання від союзників потужних ракет, фінансування мільйонної армії чи навіть повернення ядерної зброї.
Він також наголосив, що якщо агресія Путіна була спричинена страхом щодо членства України в НАТО, то в разі, якщо країна залишиться поза Альянсом, логічним кроком Кремля мало б бути повне виведення військ з української території.
Раніше постпред України в ООН Андрій Мельник в інтерв'ю Berliner Morgenpost заявив, що вступ до НАТО для України не є пріоритетним завданням на даному етапі. Куди важливіше для Києва укласти угоди про надійні гарантії безпеки з країнами Євросоюзу та НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.