«Шахтар» розібрався з «Маріуполем», «Динамо» обіграло СК «Дніпро-1», а «Десна» взяла верх над «Олександрією»

В Українській Прем'р-лізі трьома поєдинками стартував 21-й тур.

«Шахтар» на класі обіграв знекровлений «Маріуполь». «Динамо» перервало безпрограшну серію СК «Дніпро-1» на позначці в сім матчів.

Про перебіг подій в матчах Прем'єр-ліги повідомляє Інформатор з посиланням на УПЛ .

У суботу, 10 квітня, трьома матчами розпочалася ігрова програма 21-го туру УПЛ. У першому поєдинку дня, в Києві, на НСК «Олімпійський» «Маріуполь» проводив домашній матч з «Шахтарем».

За умовами контрактів, «Маріуполь» не міг використовувати орендованих у «Шахтаря» гравців. Головному тренеру «Маріуполя» Остапу Маркевичу довелося вирішувати серйозну задачу - знайти заміну 13-ти футболістів основного складу і найближчого резерву. Тому тренерському штабу довелося залучити гравців молодіжної команди.

На другій хвилині, після помилки оборони, голкіпер «Маріуполя» Гальчук потягнув удар Соломона з лінії півкола штрафного. Соломон ще раз перевірив надійність голкіпера суперника на 7-й хвилині - Гальчук з ударом впорався. На 20-й хвилині Алан Патрік з-за меж штрафного майданчика пробив поруч з лівою штангою воріт номінальних господарів поля.

«Шахтар» продовжував атакувати, «Маріуполь» же рідко перетинав центральну лінію поля. Однак на 22-й хвилині Меліченко пробив всього в лічених сантиметрах від штанги воріт «Шахтаря». А на 34-й хвилині «Шахтар» відкрив рахунок. Мораес обіграв двох захисників і потужно пробив під поперечину. Через три хвилини «гірники» забили вдруге. Соломон обвідним ударом поклав м'яч під дальню штангу. Цей гол став десятим для Манора Соломона за «Шахтар» в поточному сезоні.

На 49-й хвилині «Маріуполь» провів атаку правим флангом, але удар Трофімюк в підкаті блокував Кривцов. «Шахтар» знову закрив суперника на його половині поля. На 55-й хвилині удар Тете з лінії штрафного у ближній кут Гальчук перевів на кутовий. Через три хвилини Тете після прострілу з лівого флангу бив вже в порожній кут, але Чоботенко встиг заблокувати удар, і м'яч пішов за межі поля.

Тітці дуже хотів забити, але на 65-й хвилині на шляху гравця «Шахтаря» до успіху встала штанга, в яку потрапив м'яч після удару бразильця з близької відстані. Ще через 6 хвилин після передачі Додо, Тете пробив поруч зі штангою. Забити Тете так і не вдалося, і на 76 хвилині замість нього на поле вийшов Фернандо.

На 77-й хвилині Гальчук першим зіграв в м'яч, а вже потім врізався в Додо. Однак арбітр все одно призначив пенальті у ворота «Маріуполя». Мораес не став хитрувати, і з «точки» потужно пробив по центру воріт, в той час як Гальчук стрибнув вліво.

А ось коли захисник «Маріуполя», в своїй штрафній кинувшись під удар Фернандо в стрибку заблокував шлях м'ячу рукою, свисток арбітра промовчав. Однак на підсумок поєдинку ці спірні рішення арбітра не вплинули, адже перемога «Шахтаря» практично не викликала сумнівів ще до початку поєдинку.

У Дніпрі зустрілися лідер УПЛ «Динамо» і СК «Дніпро-1». І хоча поєдинок проходив на полі «Дніпро-Арени», номінальними господарями вважалися кияни. Обидві команди добре почали друге коло і в 2021 році в матчах Прем'р-ліги ще не програвали.

На початку матчу «Динамо» провело кілька атак. На 9-й хвилині Караваєв прострілив з флангу. а Шапаренко пробив в те місце, де саме перебував голкіпер «Дніпра-1» Юрчук. «Динамо» тримало суперника на його половині поля, і тільки ближче до середини першого тайму «Дніпро-1» став відвойовувати територію і перемістив гру до центральної лінії.

Форвард «Дніпра-1» Довбік на 24-й хвилині за відмашку від Шапаренко отримав жовту картку. На 30-й хвилині Тейлор увірвався в штрафну «Динамо», але пробив неточно. На полі точилася важка позиційна боротьба і моментів для взяття воріт команди не створювали.

На 48-й хвилині Довбік увійшов в штрафну «Динамо», зібрав біля себе чотирьох суперників і пробив у ногу Сироті. На 56-й хвилині Шапаренко прийняв м'яч в штрафній "Дніпра-1», але пробив дуже слабо, і Дуглас перехопив ігровий снаряд. А через дві хвилини «Динамо» відкрило рахунок у матчі. Де Піна подав кутовий з правого флангу, і Миколенко ударом з ходу відправив м'яч у дальній кут воріт «Дніпра-1».

На 61-й хвилині Довбік знову відмахнувся від суперника, отримав другу жовту, і покинувши поле, залишив «Дніпро-1» в меншості. «Динамо» знадобилося 6 хвилин, щоб реалізувати чисельну перевагу. Юрчук відбив удар Родрігеса, але Сидорчук ударом з півкола штрафного з ходу відправив м'яч у правий кут воріт «Дніпра-1».

На 83-й хвилині Тейлор навісив з правого флангу, а Хобленко з лінії воротарського пробив над поперечиною воріт «Динамо». Команди провели ще кілька атак, але забити більше нікому з суперників не вдалося. «Динамо» здобуло перемогу і ще на крок наблизилася до можливого чемпіонства.

Завершували ігрову програму дня «Десна» та «Олександрія». Команди ведуть боротьбу за потрапляння до зони єврокубків, тому боротьба йшла, так би мовити в футбольних колах, «за 6 очок».

Під кінець п'ятої хвилини гості створили перший небезпечний момент. Сітало головою замикав навіс з лівого флангу, але влучив у поперечину поруч з правою дев'яткою воріт «Десни». Господарі відповіли небезпечним ударом Безбородько на 8-й хвилині. Гравець «Десни» цілив у дальній кут, але трохи промахнувся. А на 11-й хвилині, після подачі кутового, Безбородько головою зрізав м'яч у штангу воріт «Олександрії».

Команди трохи зменшили темп, і моменти біля воріт стали виникати рідше. Один з таких моментів втілився в гол у ворота «Десни». Ковалець отримав пас від Банади, увійшов в штрафну, фінтом прибрав захисника і відправив м'яч у ближній кут. «Десна» зрівняла рахунок на 33-й хвилині. Після подачі кутового з правого флангу м'яч довго літав по штрафному, поки не опинився у Імерекова. Гравець «Десни» знаходився спиною до воріт і прийняв рішення пробити п'ятою. Такого від центрального захисника не очікував ніхто, в тому числі і воротар «Олександрії». М'яч проскакав по воротарському і влетів в дальній кут.

На 38-й хвилині голкіпер «Десни» Литовка відбив хльосткий удар Банади під поперечину. Господарі організували контратаку, але Тотовицький прийняв невдале рішення і втратив м'яч. На 45-й хвилині Ковалець з-за меж штрафного майданчика пробив у нижній кут, але Литовка перевів м'яч на кутовий.

Після перерви команди не поспішали стрімголов кинутися в атаку. Однак на 54-й хвилині стандарт біля воріт «Олександрії» привів до взяття воріт. Пішла подача кутового з правого флангу, і Тотовицький в боротьбі із захисником відправив м'яч у сітку.

На 73-й хвилині Калитвинцев обвідним ударом закручував у дальній кут, але Паньків в стрибку відбив м'яч. Через 5 хвилин Гуцуляк в супроводі захисників справа увійшов в штрафну і всадив м'яч у дальню дев'ятку воріт «Олександрії». Гості в спробах відігратися провели кілька атак, проте успіху не досягли. А ось в компенсований час Тотовицький ефектним ударом п'ятою поставив крапку в матчі.

• «Маріуполь» - «Шахтар» 0: 3 (Мораес, 34, Соломон, 37, Мораес, 78 (з пен.));
  • «Динамо» - СК «Дніпро-1» 2: 0 (Миколенко, 58, Сидорчук, 67);
  • «Десна» - «Олександрія» 4: 1 (Імереков, 33, Тотовицький, 54, 90 + 3, Гуцуляк, 78 - Ковалець, 29).

Решта матчів 21-го туру УПЛ відбудуться 11 квітня. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про виступи українських спортсменів на чемпіонаті Європи з важкої атлетики, про поразку збірної України в першому матчі плей-офф до чемпіонату Європи, а також про матчі баскетбольної Суперліги і про вихід «Сокола» і «Донбасу» до фіналу плей-офф Української хокейної ліги.