«Шахтар» програв «Динамо», «Минай» та «Ворскла» здобули домашні перемоги

«Динамо» збільшило відрив від «Шахтаря» в турнірній таблиці.

Перемігши «Шахтар» і відірвавшись від головного конкурента на 10 очок, «Динамо» може стати чемпіоном вже в наступному турі. Нападник «Ворскли» Кулач, після трьох м'ячів у ворота «Зорі», очолив гонку бомбардирів Прем'єр-ліги.

Про перебіг подій в матчах Прем'єр-ліги повідомляє Інформатор з посиланням на УПЛ .

У суботу, 17 квітня, трьома матчами продовжилася ігрова програма 22-го туру УПЛ. У першому поєдинку дня, в Ужгороді, аутсайдер Прем'єр-ліги «Минай» приймав одного з претендентів на єврокубки чернігівську «Десну». Початок матчу пройшов за переваги гостей. «Десна» створила кілька небезпечних моментів, але пропустила першою. На 23-й хвилині Тамм у воротарському «Десни» збив Ахмедзаде, і арбітр призначив пенальті. Нурієв реалізував одинадцятиметровий, розвівши голкіпера і м'яч по різних кутах. На 39-й хвилині форвард «Миная» оформив дубль. Ахмедзаде п'ятою скинув у центр штрафного, а Нурієв з району одинадцятиметрової позначки відправив м'яч у кут воріт «Десни».

Неприємності у команди гостей продовжилися в другому таймі. На 50-й хвилині Піняшко ударом під дальню штангу зробив рахунок 3: 0. Через 6 хвилин гості відіграли один м'яч. Гуцуляк подав штрафний з правого флангу, а ім'ярек з лінії воротарського головою відправив м'яч у ворота. Команди створили ще кілька небезпечних моментів, але забити нікому з суперників більше не вдалося.

У Полтаві зустрілися команди, які ведуть боротьбу за третє місце - «Ворскла» і «Зоря». «Ворскла» відкрила рахунок на 8-й хвилині. Якубу прорвався по лівому флангу, віддав в штрафну, а Степанюк розібрався із захисником і відправив м'яч у ворота. На 13-й хвилині Шахаб шикарним пасом вивів Сайядманеша один на один, але голкіпер «Ворскли» Різник вчасно вийшов з воріт і в стрибку в ноги форварду забрав м'яч.

На 24-й хвилині господарі забили другий м'яч. Скляр віддав на хід партнеру, і Кулач, увійшовши до штрафного, розстріляв ворота «Зорі». Через дві хвилини голкіпер «Зорі» Василь виручив команду, відбивши удар Степанюка. На 28-й хвилині Шахаб вийшов на побачення з голкіпером «Ворскли», але переграти Різника не зумів. На 33-й хвилині рахунок у матчі став 3: 0. Кулач скористався дірою в захисті «Зорі» і реалізував вихід один на один.

Кулач вирішив не зупинятися на досягнутому. На 49-й хвилині форвард «Ворскли» оформив хет-трик, точним ударом завершивши контратаку полтавського клубу. «Зоря» взяла м'яч під свій контроль, але особливо вперед не просувалася, перепасовуючись в центрі поля. На 66-й хвилині після подачі з кутового Сайядманеш бив в дальній кут, Різник вже не встигав, але Яворський встиг прийти на допомогу голкіперу «Ворскли» і вибив м'яч з лінії воріт.

На 77-й хвилині в результаті чергової контратаки «Ворскли» Кравчук прокинув м'яч повз вискочив на перехоплення Василя, але з гострого кута пробив повз. Через дві хвилини «Зоря» відіграла один м'яч. Гладкий пробив в дальній кут, а Тілль зрізав м'яч в свої ворота. Причому далеко не факт, що Гладкий потрапляв в створ воріт.

На 87-й хвилині Кравчук все ж реалізував вихід один на один, але перед цим виявився в офсайді, і арбітр гол не зарахував. На початку третьої компенсованої хвилини після подачі зі штрафного Фаворов головою відправив м'яч у ворота «Ворскли», злегка підсолодивши для «Зорі» гіркоту поразки.

Центральний матч туру відбувся в Києві. На НСК «Олімпійський» «Шахтар» приймав лідера чемпіонату «Динамо». Кияни випереджали «Шахтар» в турнірній таблиці на 7 очок, і будь-який результат поєдинку, крім перемоги, практично ставив хрест на чемпіонських амбіціях «Шахтаря».

Команди грали в таких складах:

Шахтар: Трубін, Додо, Кривцов, Бондар, Матвієнко, Майкон, Степаненко, Марлос, Маркос Антоніо, Соломон, Мораес.

Запасні: Пятов, Болбат, Віта, Хочолава, Сіпріано, Судаков, Тете, Фернандо, Дентіньо.

Динамо: Бущан, Кендзьора, Забарний, Попов, Миколенко, Андрієвський, Шепелев, Караваєв, Буяльський, Де Піна, Бесєдін.

Запасні: Бойко, Шапаренко, Циганков, Гармаш, Родрігес, Сідклей, Тимчик, Сирота, Супряга.

На 3-й хвилині Соломон увійшов в штрафну «Динамо», обіграв Караваєва і пробив над поперечиною. «Шахтар» контролював м'яч на підступах до штрафного суперника, а «Динамо» намагалося пресингувати. На 16-й хвилині Кривцов пробив з-за меж штрафного. Удар припав по центру, і Бущан спершу м'яч відбив, а потім забрав його в руки.

Де Піна і Степаненко жорстко зіткнулися в центрі поля. Обом гравцям знадобилася медична допомога, але на щастя все обійшлося без серйозних наслідків. В середині тайму вже «Динамо» контролювало м'яч. На 27-й хвилині Бондар збив Бесєдіна поруч з лінією штрафного. Андрієвський взявся виконати стандарт, але пробив над поперечиною.

На 33-й хвилині Андрієвський після контакту з Маркосом Антоніо впав у штрафному «Шахтаря». Арбітр матчу Катерина Монзуль без коливань призначила одинадцятиметровий. До м'яча підійшов Де Піна і пробив точно в лівий нижній кут. Трубін кинувся по удару, але дістати м'яч не зміг.

На 52-й хвилині Миколенко зліва увійшов до штрафної і пробив поруч з дальньою стійкою воріт Трубіна. Бесєдін пробив головою після навісу Караваєва з правого флангу, але удар «динамівця» проблем для Трубіна не створив.

Час минав, а небезпечних моментів біля воріт «Динамо» «гірників» як і раніше не створювали. Кияни не пускали суперника в свою штрафну, а рідкісні спроби дальніх ударів блокувалися гравцями оборони. «Шахтар» так і не забив, і з великою ймовірністю вже не зможе наздогнати «Динамо» в чемпіонській гонці.

• «Минай» - «Десна» 3: 1 (Нурієв, 23 (з пен.), 39, Пиняшко, 50 - Імереков, 56);
  • «Ворскла» - «Зоря» 4: 2 (Степанюк, 8, Кулач, 24, 33, 49 - Тілль, 79 (автогол), Фаворов, 90 + 3);
  • «Шахтар» - «Динамо» 0: 1 (Де Піна, 34 (з пен.)).

Решта матчів 22-го туру УПЛ відбудуться 18 квітня. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результати поєдинків 1/4 фіналу Ліги чемпіонів і Ліги Європи,про стартовий матч 22-го туру УПЛ «Львів» -«Олександрія»,а також про матчі баскетбольної Суперліги і про перемогу «Донбасу» в першому матчі фінальної серії плей-офф Української хокейної ліги.