“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Жертвами шахраїв під час війни став кожен дев'ятий українець
Під час війни в Україні активізувалися шахраї. Зловмисники адаптували свої схеми під сьогодення і виманювали у людей кошти, представляючись банками, міжнародними організаціями, благодійними фондами, проводячи різноманітні зроби. Такі схеми зачепили чималу кількість українців і виявилось, що від рук ділків постраждав кожен дев'ятий громадянин. Найпопулярнішими схемами були покупки в Інтернеті, фішингові посилання та злам соцмереж.
Для протидії шахрайству Опендатабот разом з Нацбанком провели велику просвітницьку діяльність у рамках кампанії "ШахрайГудбай". У ході масштабного опитування 112,9 тис. громадян з'ясувалося, що 11% українців все ж потрапили у пастку шахраїв. Також стало зрозуміло, що шахраї полювали на дві вікові категорії громадян. Передовсім на молодь, а також на літніх людей, віком від 65 років. Приміром у віці 18-24 роки жертвами шахраїв стало 1339 осіб, у віці 25-34 роки - 2553 громадян, 35-44 постраждало 2335 людей. У віковій категорії 45-54 жертвами шахраї стали 834 особи, 55-64 потрапили у пастку ділків 243 людей, і понад 65 років - 75 осіб.
У ході дослідження з'ясували також і найпопулярніші схеми, які використовували шахраї для своєї "роботи". Перше місце посіли розрахунки в інтернеті. Йдеться як про продаж товарів, так і про їх покупку. Таких випадків нарахували у 3133 людей, що становить 52,74%. Друге місце посіла схема з фішинговими посиланнями. Таких випадків було у 1103 людей, що становить 18,57%. Шахраї також вдавалися до зламу соціальних мереж. Таких випадків зафіксовано у 715 осіб, що становить 12,04%. Також у людей намагалися виманити дані телефоном. Таких випадків зафіксували у 650 осіб, що становить 10,18%.
За словами директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Андрія Поддєрьогіна, половину із цих збитків для громадян можна було б уникнути, маючи відповідні знання. Приміром, люди не знають, що під час покупок в інтернеті не можна розголошувати дані своєї банківської карти.
"Характерно, що більшість випадків, коли громадяни втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї платіжної картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу. Половина від загальної суми збитків від шахрайства з платіжними картками відбулася через соціальну інженерію. Їх можна було б уникнути, пам’ятаючи та дотримуючись правил безпечного використання платіжних карток", - підкреслив він.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що шахраї вигадали схему для крадіжок грошей у клієнтів ПриватБанку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.