Активи Київстару можуть конфіскувати повністю: що відбувається

Читать на русском

Відповідні служби вивчають наявність правової ситуації

Читать на русском
Київстар на 100% належить нідерландській комунікаційній компанії Veon
Київстар на 100% належить нідерландській комунікаційній компанії Veon

Відповідні служби вивчають наявність правової ситуації

Заступник очільника Офісу президента Ростислав Шурма назвав «високою» ймовірність санкцій та конфіскацію активів «Київстару» - одного з найбільших мобільних операторів України. Про це він сказав в інтервʼю «Економічній правді».

За словами Ростислава Шурми, який відповідає за економічний блок у команді президента Володимира Зеленського, наразі відповідні служби вивчають наявність правової ситуації.

«Гадаю, що є висока ймовірність прийняття санкцій з подальшою конфіскацією цієї компанії», – сказав він.

Відповідаючи на уточнююче запитання, йдеться про частку в компанії чи повну конфіскацію, Шурма зазначив, що зараз це питання вивчають юристи.

«Тобто це не є моє рішення чи чиєсь індивідуальне, це колективний аналіз, який здійснює велика кількість інституцій», – пояснив заступник очільника Офісу президента.

Що відомо про «справу Київстара»

  • 4 жовтня Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт активів підсанкційних російських бізнесменів Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова. Серед заблокованих активів – 20 компаній та фінансово-кредитних установ більш як на 17 млрд грн. Серед них – найбільший мобільний оператор «Київстар». Спершу Шевченківський суд арештував 100% корпоративних прав компанії.
  • 18 жовтня він повідомив про помилку в своєму рішенні й визначив, що арешту підлягають 47,85%.
  • 24 жовтня члени наглядової ради Veon прибули до Києва. У складі делегації був CEO Veon Каан Терзіоглу. Мета приїзду – проведення зустрічей із представниками української влади та дипломатичних місій.
  • 31 жовтня Veon подала два клопотання до Шевченківського районного суду Києва для оскарження арешту акцій «Київстару».
  • 14 листопада до ради директорів «Київстару» увійшов Майк Помпео, держсекретар США у 2018–2021 роках при адміністрації Дональда Трампа та директор ЦРУ в 2017–2018 роках, повідомила материнська компанія Veon. Очікується, що він захищатиме права американських інвесторів від можливої націоналізації компанії.

«Київстар» на 100% належить нідерландській комунікаційній компанії Veon. Заснована в Москві у 1992-му Veon (яка виросла з російського «Вимпелкома») – власниця одного з перших операторів стільникового звʼязку в РФ. Станом на жовтень 2023-го компанії з орбіти Veon обслуговують понад 220 млн клієнтів.
Міноритарний акціонер Veon – компанія LetterOne Holdings, якій належить 47,9%. Частка Фрідмана в LetterOne – 37,86%, Косогова – 47,23%.

Позиція компанії "Київстар"

Після виходу матеріалу з Інформатором зв'язались представники компанії "Київстар" та повідомили наступне: "100% Київстар належать глобальному діджитал оператору VEON, яка є публічною компанією, і жоден з її прямих акціонерів не заходиться в санкційному полі США, ЄС чи Великобританії. В розʼясненні Міністерства Фінансів США зазначено, що компанія-власниця 47,8% акцій VEON (люксембурзький інвестиційний фонд LetterOne) не знаходится під санкціями. З лютого 2022 року будь-який вплив представників LetterOne на діяльність VEON обмежена, а діяльністю VEON керує рада директорів, яка складається з незалежних членів ради. Відповідно, VEON звернувся до суду в Україні з клопотанням про зняття арешту з частки корпоративних прав Київстару, який був накладений згідно рішення Шевченківського районного суду. Наразі Київстар чекає розгляду клопотання".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.