Шахраї отримали мікропозику, вказавши місце роботи та зарплату жертви: що вирішив суд

У грудні 2018 року судді Солом’янського райсуду Києва Віталій Українець розглядав справу щодо мікропозики. Боржник наполягав, що угоду він не укладав.

мікропозика
Доказів на свій захист жертва злочинців не надала

24 липня 2017 року на ім’я мешканця Києва оформили позику в «Манівео швидка фінансова допомога». Шахраї отримали замість чоловіка 3 тисячі 500 гривень.

З часом борг зростав та в січні 2018 року складав вже 14 тисяч 411 гривень 50 копійок. Коли кредит перейшов у розряд проблемних, Манівео продав його компанії «Кредит-Капітал». 

Вже нова компанія відправила «боржнику» повідомлення, що він винен гроші за позику. Чоловік отримав цей лист 1 лютого 2018 року. Однак він був впевнений, що це помилка. Тому що він ніколи не просив гроші та не оформлював угод з Манівео.

Через це чоловік в середині лютого 2018 року звернувся до Деснянського управління поліції ГУ НП в Києві. З його слів зареєстрували кримінальне провадження № 122018100030001432 за ч. 1 ст. 190 КК України («шахрайство»). Поки правоохоронці розшукували злочинців, чоловік подав позов до суду.

Що було у суді

В позові постраждалий просив скасувати угоду, яку уклали від його імені. Також він хотів, щоб суд визнав недійсним договір про продаж боргу, змусив прибрати всі його особисті дані з реєстрів цих компаній, а також постановив скасувати згадку про угоду з даних «Українського бюро кредитних історій».

Колекторські компанії заперечили проти цього, тому що доказів шахрайства при укладенні угоди у постраждалого не було.

Який суддя розглядав позов

15 серпня 2018 року справа щодо боргу потрапила на розгляд судді Солом’янського райсуду Києва Віталія Українця. Він став суддею безстроково з лютого 2012 року та відомий тим, що відпустив під особисте зобов’язання сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра. 

суддя Українець
Суддя Віталій Українець


«На той час той (син Авакова – ред.) був підозрюваним у справі про розтрату 14 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для МВС. Попри те, що прокуратура вимагала арештувати його на 60 днів, Українець лише зобов’язав Авакова-молодшого носити електронний браслет і здати закордонний паспорт, а згодом скасував і це рішення», - йдеться у новині сайту «Слідство Інфо»

У справі щодо боргу суддя Українець встановив, що станом на 24 квітня 2018 року борг складав вже понад 25 тисяч гривень.

Виявилося, що в ніч на 24 липня 2017 року хтось від імені постраждалого оформив заявку на сайті мікропозик нібито для купівлі подарунка. Цей «хтось» так добре знав особисті дані чоловіка, що вказав реквізити його паспорту та ідентифікаційний код.

Ба більше: невідомі знали, що чоловік працював в компанії "Київстронбуд" з кінця липня 2004 року та мав щомісячно 19 тисяч гривень зарплати.

«(Чоловік) посилається на те, що заяву на отримання кредиту він не подав, вказані в договорі ІР-адреса, електронна пошта, телефонний номер та номер картки, на яку були перераховані кредитні кошти, ніколи не належали йому. Він не підписував оспорюваний кредитний договір», - йдеться у рішенні суду з сайту судового реєстру.

Чоловік наполягав, що невідомі, «підробивши документи та використавши незаконно його персональні дані (паспорт та ідентифікаційний номер) оформили на його ім'я оспорюваний кредитний договір». Проте в поліції цих зловмисників не знайшли.

Яким було рішення суду

Для судді одних завірянь було замало, тому що будь-яке твердження потрібно довести. Разом з тим, до позову чоловік не надав «ні копії паспорта, ні копії ідентифікаційного номера, ні копії заяви про вчинення кримінального правопорушення та відомостей щодо її розгляду».

«(Чоловік) не надав доказів на спростування фактів, викладених у заявці від 24 липня 2017 року в якій, зокрема, зазначені персональні дані: освіта, факультет; працевлаштування, назва компанії, дата початку роботи», - зауважував суддя.

Адвокат постраждалого намагався дізнатися у банку, на кого була оформлена картка, на яку переказали кредитні гроші. Проте через банківську таємницю йому відмовили. Можна було піти іншим шляхом, та запитати, чи належала ця картка саме постраждалому. Проте чомусь цього не зробили.

Тому у грудні 2018 року суддя Віталій Українець вирішив, що доказів, щоб скасувати договір та угоду про його продаж недостатньо.

Постраждалий намагався це рішення оскаржити. Але чомусь не виправив недоліки в скарзі, тому її не розглянули.

Раніше Інформатор писав, що чоловік хотів стати менеджером обміну криптовалюти, а отримав борги по онлайн-кредитах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube