У лютому 2022 року суддя Інгулецького районного суду Кривого Рогу вирішував, чи дійсно невідомий у Миколаєві перевипустив сімку та оформив займи
Наприкінці червня 2021 року чоловік з дружиною поїхали у справах до Києва. Поки вони там були, якійсь дуже хитрий злочинець перевипустив SIM-картку чоловіка та отримав за нього багато кредитів.
29 червня 2021 року приблизно опівдні до магазину у Миколаєві прийшов чоловік. Він захотів замінити сімку нібито від свого номера. Через те, що це був не контрактний номер, то співробітники магазину зробили все, що він просив.
Наступного дня, 30 червня, вже у Кривому Розі інший чоловік прийшов до магазину та захотів зробити те саме. Одна між ними була різниця: перший був злодієм, який отримав дублікат сімки для отримання мікропозик, а другий – власник номера, який хотів повернути своє звичне життя.
Поки чоловік з дружиною були у Києві, хтось взяв від його імені 2 тисячі 500 гривень займу в компанії «Споживчий центр». Крім цього, злодій оформив позики десь на такі ж суми ще в фірмах:
Жертва злодія звернувся до всіх цих компаній та просив скасувати займи, пояснюючи, що він їх не оформлював та гроші по них не отримував. Однак, тільки в «Манівео» перевірили ці слова та скасували угоду.
Чоловік просив анулювати договори та видалити всю інформацію про себе з даних про позичальників «Українського бюро кредитних історій». Він наполягав, що хтось заблокував йому доступ до номера телефона та за цей час отримав гроші за кредитами. Чоловік стверджував, що це був не він і тому не повинен повертати гроші, якщо їх не отримував.
Крім того, шахрай отримав гроші у банку, в якому у чоловіку ніколи не було рахунку.
Як стало відомо під час судових засідань, після приїзду до рідного Кривого Рогу чоловік прийшов у поліцію та написав заяву про злочин щодо займу в «Споживчий центр». За його словами, правоохоронці відкрили кримінальне провадження №12021046610000125. Поки розслідували злочини, справами щодо позик зайнялися судді.
Кожного разу, коли він зі своїм адвокатом подавали позов щодо нового кредиту, судді визнавали: угоди не підписувалися та не укладалися. Отже, їх слід вважати неукладеними. В перекладі на зрозумілу мову, то адвокат мав підказати чоловікові інший спосіб скинути з себе борговий тягар. Таке рішення у лютому 2022 року прийняв суддя Інгулецького районного суду Кривого Рогу Віталій Попов.
Чоловік з адвокатом спробували оскаржити його та списати всю заборгованість, але судді Дніпровського апеляційного суду постановили, що їх колега все розсудив правильно.
В Національному банку радять добре зважити, чи конче необхідні вам «швидкогроші» під великі відсотки. Можливо, варто відмовитись від певної покупки, щоб не потрапити у фінансову кабалу.
Варто дотримуватися простих правил. Обирайте установи, які мають відповідні ліцензії.
«Перш ніж оформлювати кредит, з’ясуйте його основні умови. Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять у НБУ.
Інформатор розповідав, що про борг в «Качай гроші» жінка дізналася через додаток «Дія».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.