Шахраї дистанційно замінили SIM-карту Водафон та взяли в Ощадбанку кредитн 16 367 гривень - чи змогла клієнтка через суд відмовитись від позики

Читать на русском

В Ощадбанку вказали, що проведена операція на загальну суму 16 200 гривень здійснена за результатами успішного входу до системи дистанційного банківського обслуговування

Читать на русском
Водафон
У жінки за допомогою дистанційної заміни SIM-карти Водафон викрали кредитні кошти

В Ощадбанку вказали, що проведена операція на загальну суму 16 200 гривень здійснена за результатами успішного входу до системи дистанційного банківського обслуговування

Шахраї дистанційно заміни SIM-карту Водафон та викрали з рахунку жінки понад 16 тисяч гривень. Вона говорить, що нікому пін-код картки при проведенні вказаних операцій не передавала. Крім того, увесь час картка знаходилася у неї. 

Як вказується у рішенні Богуславського районного суду Київської області, у жінки відключився та заблокувався мобільний зв'язок на її телефоні з оператором Водафон. Працівники Ощадбанку повідомили, що з її рахунку зникли кредитні кошти на суму 16 367 гривень. Вона звернулася до поліції про вчинення невідомою особою кримінального правопорушення. За заявою порушили кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.

На судовому засіданні жінка пояснила, що нікому пін-код картки при проведенні вказаних операцій не передавала, картка знаходилася у неї і в той час, коли відбулося зняття коштів, перебувала за місцем своєї реєстрації та проживання в селі Мисайлівка, Богуславського району Київської області. Вона підкреслила, що у місті Слов'янськ Донецької області, звідки за даними мобільного оператора Водафон відбувався зв'язок із банком, вона не перебувала.

"Проведена операція на загальну суму 16 200 гривень здійснена за результатами успішного входу до системи дистанційного банківського обслуговування. Процес підключення до системи ДБО потребує обов'язкової ідентифікації, яка здійснюється в першу чергу за допомогою логіну та пароля. Додатково, здійснення будь-якої фінансової трансакції в системі ДБО можливе з обов'язковим введенням одноразового цифрового пароля, який відправляється на вказаний клієнтом номер мобільного телефону. А тому, реквізити платіжної картки, CVC2 пароль та цифрові паролі стали відомі третій особі", - вказали в Ощадбанку. 

Що вирішив суд? 

Суд задовольнив позов жінки. Договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної карти), укладеного між сторонами на суму 16 400 гривень, розірвали. З акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" на її користь стягнуть витрати понесені на сплату судового збору в розмірі 780 гривень. 

"Списання коштів з рахунків позивачки відбулося не за її розпорядженням і вона не повинна нести відповідальності за такі операції. Враховуючи наявність кримінального провадження, у межах якого встановлюється особа, яка протиправно заволоділа коштами, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі з урахуванням положень ст. 651 ЦК України", - заявили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.