Найвищі зарплати фіксують у Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики
В 2024 році в Україні зросли середні зарплати в бюрократичному апараті. Наразі середній дохід у цьому сегменті становить 50,9 тисяч гривень. Загалом за чотири останніх місяці зарплата чиновників зросла на 32%.
Такі відомості надало Міністерство фінансів. Пресреліз розміщений на офіційному сайті відомства.
Міністерство фінансів оприлюднило дані щодо оплати праці та чисельності працівників державних органів, місцевих держадміністрацій і органів судової влади на основі отриманих даних від державних органів. Середня нарахована зарплата в травні склала майже 51 тисячу гривень.
Це на 32% більше, ніж у січні 2024 року. Тоді ця цифра складала 38,6 тисяч гривень. Зазначається, що до структури заробітної плати входять грошові допомоги до відпусток та матеріальна допомога.
Наразі по найвищому рівню зарплати лідирує Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, більш відома як НКРЕКП. В середньому її працівники заробляють 89,7 тисяч гривень на місяць.
На другому місці розташовується Антимонопольний комітет. Там середня зарплата становить 88,3 тисячі гривень. У Секретаріаті Національної тристоронньої соціально-економічної ради платять 72,4 тисяч гривень - він замикає трійку установ з найвищим доходом чиновників.
"З початку року в Україні діє нова система оплати праці на основі грейдової системи класифікації посад. Цю систему спрямовано на підвищення, передбачуваність і прозорість заробітної плати працівників державних органів", - нагадують у Мінфіні.
В Україні продовжується зростання середньої зарплатні. Про це, зокрема, заявляє і нардеп, голова фінкомітету Верховної Ради Данило Гетманцев. За його даними, за 2023 рік середня зарплата в державі виросла на 17,5%. При цьому, посилаючись на статистику Держстату, сам Гетманцев визнає: реальний ріст склав трохи більше 4%.
Насправді рівень середньої зарплати, як і будь-який статистичний показник, є досить умовним. Зарплати в Україні дійсно ростуть, однак разом з цим поглиблюється інфляція, національна валюта девальвує стосовно долара, зростають ціни в магазинах та тарифи на комунальні послуги тощо. Все це нівелює ріст зарплати або робить його майже не відчутним.
Нарешті, при підрахунку середньої зарплати по країні важко домогтися насправді усередненого значення. Для того, аби мати більш достовірні дані, експерти радять рахувати медіанну зарплатню. За оцінками фахівців, медіанна зарплата зазвичай на 15-30% менше стандартного середнього арифметичного значення. Економісти називають медіанний розрахунок середньої зарплати більш об'єктивним та репрезентативним, ніж середній арифметичний. Так рахують, зокрема, у ЄС та США - з метою унеможливлення маніпуляцій статистикою.
Раніше Інформатор писав про відповідь Верховної Ради на питання, чи буде зарплатня людини впливати на її економічне бронювання від мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.