Люди, які очолюють певні департаменти чи підрозділи, можуть бути мобілізованими
Уряд вносить зміни до правил бронювання від мобілізації. Нові правила будуть стосуватися державних службовців, зокрема категорії А, яка включає голів селищних та міських рад. Тобто тих, хто керує структурами та органами місцевого самоврядування.
Про це повідомив прес-секретар Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону. Категорії Б та В тепер бронюватимуться на 50%. Це співробітники, рангом нижче, а також виконавці. Це означає, що керівники окремих департаментів чи підрозділів також можуть бути призвані на службу.
"Тобто люди, які очолюють певні департаменти чи підрозділи, можуть бути мобілізованими. Ну а категорія В — це вже виконавці", - ро'яснив Лазуткін.
Відстрочення також надається представникам керівних органів державного управління, суддям, працівникам Нацполіції, Національної гвардії та особам, які займаються кіберзахистом. А ось військовим пенсіонерам силових структур мають стати на військовий облік.
"До речі, тими ж саме запитами на чесність і на справедливість можна пояснити те, що з ухваленням нового закону військові пенсіонери силових структур – Міністерства оборони, Нацполіції тощо – також стають на військовий облік", – повідомив Лазуткін.
Міські та сільські ради будуть зобов'язані брати участь у мобілізації з 18 травня, коли почне діяти новий закон про мобілізацію. За словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, якщо раніше питання для органів місцевого самоврядування було прописано в законі розмито, то після набрання чинності законом про мобілізацію місцеві ради будуть "зобов'язані" сприяти мобілізації. Крім цього, органи місцевого самоврядування мають допомагати проводити базову військову підготовку чоловіків віком від 18 до 24 років.
У період проведення мобілізації громадяни віком 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або зняті з нього, зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника ТЦК або поліцейського. Під час перевірки документів представник ТЦК або поліцейський може фіксувати це за допомогою фото та відео, а також використовувати технічні прилади та програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.