Секретна місія: українські інструктори прибули до Британії навчати боротьбі з російськими дронами

Вперше від початку війни Київ ділиться передовими тактиками з країною НАТО. The Times пише, що саме британські військові дізнаються від українських фахівців - і чому це може змінити підхід до майбутніх війн

Українські військові з дронами
Україна змінює правила гри – і навчає цьому британців. Фото: Getty images

Українські фахівці навчають британських солдатів протидії дронам РФ. У Лондоні вже тренуються за українськими методами. І йдеться не про оборону, а про наступ. 

Як пише The Time, українські інструктори діють у межах операції "Інтерфлекс", яка спочатку була спрямована на підготовку українських військових, але тепер має зворотний вектор - британські військовослужбовці переймають знання від українців. Зокрема, йдеться про впровадження тактики використання дронів у базову військову підготовку.

Міністр у справах ветеранів Великої Британії Ел Карнс підкреслив: характер сучасної війни в Україні значно змінився. І вперше з часів Першої світової головною причиною втрат стали не гармати, а безпілотники.

"Досвід цієї війни вже зараз необхідно використовувати в інших потенційних конфліктах", - наголосив Карнс.

Він також закликав запровадити загальне навчання британських військових використанню дронів - на суші, у повітрі та на морі - так само, як свого часу навчали артилерії. Крім того, Велика Британія, на його думку, має підготуватися до розгортання автономних ударних дронів.

Міністр оборони Джон Хілі додав, що президент РФ Володимир Путін "грає на виснаження". Росія продовжує наступальні дії одразу на кількох фронтах.

"Ми бачимо ризик подальшого захоплення українських територій і нових хвиль ракетних ударів", - сказав він.

Новий етап дронової війни

Раніше повідомлялося, що Велика Британія планує розробку нового розвідувального БПЛА далекої дії, який має замінити застарілу та недосконалу систему Watchkeeper WK450, визнану надто дорогою та нефункціональною. Водночас Україна посилює акцент на роботизованих наземних системах. За даними Forbes, Київ планує у 2025 році передати на передову щонайменше 15 тисяч бойових роботів, щоб компенсувати нестачу піхоти.

У лютому "Інформатор" побував на полігонних випробуваннях оптоволоконних дронів, які постачаються до бойових бригад ЗСУ. Ми дізналися у розробників з 3DTech, які першими стали створювати новинки для фронту про те, в чому особливість технології і коли досягне паритет по дронах з росіянами.

Також повідомлялося, що в Україні почали масштабно виготовляти недорогі ударні дрони, що керуються простим дешевим комп’ютером з ШІ та комп'ютерним зором. Вони не тільки дешеві, а ще й мають високий ступінь влучань. А ще розробники представили три українські крилаті ракети - "Паляниця", "Пекло" та "Рута". Перші дві є серійними, третя - проходить випробування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube