Під час останнього тестування ця система успішно знищила два рої, кожен з яких складався з восьми безпілотників
Міністерство оборони Великої Британії провело випробування нової мікрохвильової системи RapidDestroyer. Вона призначена для нейтралізації безпілотників. RapidDestroyer застосовує потужні радіохвилі для виведення з ладу електроніки дронів дистанційно. У певній мірі розробка працює, як ППО.
Як повідомляє Financial Times, цю систему розробив консорціум на чолі з компанією Thales. Під час останнього тестування ця система успішно знищила два рої, кожен з яких складався з восьми безпілотників. Загалом, під час випробувань було відстежено, атаковано та знищено понад 100 дронів, зазначили представники міністерства.
Технологія все ще перебуває на стадії розробки: RapidDestroyer встановлюється на вантажівці та потребує значної кількості енергії. В США також працюють над подібними системами: THOR від ВПС США та Leonidas від компанії Epirus вже адаптовані для військового використання, зокрема на кораблях.
Мікрохвильова зброя випромінює широкий енергетичний промінь, який може збивати кілька БПЛА одночасно, що робить її економічно значно вигіднішою. Проте вона має свої обмеження. Потужні мікрохвильові системи є потенційно дуже ефективним засобом захисту від великої кількості безпілотників і, можливо, крилатих ракет.
В умовах міської інфраструктури або об’єктів, використання такої зброї може спричинити побічні ефекти. Мікрохвильову зброю також розглядають як елемент системи протиракетної оборони. Приміром, американський військовий флот планує у 2026 році випробувати проєкт "Meteor", здатний збивати надзвукові ракети.
Україна заявила про готовність придбати у США 10 систем протиповітряної оборони Patriot на суму $15 мільярдів. Президент Володимир Зеленський наголосив, що питання не в грошах — Київ готовий профінансувати угоду або самостійно, або за підтримки європейських партнерів. За його словами, США наразі не погоджуються на продаж, попри те, що продають такі системи іншим країнам.
Раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін повідомив, що Україна вже працює над створенням власного аналога комплексу протиповітряної оборони Patriot. Це єдина система, яка може наразі збивати російські балістичні ракети. Нині оборонний сектор та уряд ведуть переговори з іноземними партнерами.
Україна здатна забезпечити виробництво систем ППО і ракет до них. Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський. Але для цього необхідні ліцензії від західних партнерів.