З початку розробки було щонайменше п’ять бойових застосувань цього озброєння, подальшу долю ракети в серійному виробництві визначить її застосування проти окупантів
В Україні розпочалося серійне виробництво нової ракети-дрона "Пекло", яку напередодні презентував Володимир Зеленський. Наразі вже виготовили близько 100 ракет. Це озброєння вже застосовували на полі бою, було успішне ураження дороговартісної російської техніки.
Про це повідомляє "Економічна правда". Наголошується, що ракета-дрон "Пекло" має значно меншу бойову частину, ніж "Паляниця", що робить її дуже схожою на дрон-камікадзе. Однак вона здатна летіти зі швидкістю до 700 км/год, тоді як звичайні дрони - 150-200 км/год.
Журналісти поспілкувались із розробниками ракети "Пекло". Назва компанії залишиться у секреті з міркувань безпеки.
"Ідея розробити ракету з’явилась після консультації із військовими. Оператори БПЛА просили зробити "щось" відносно дешеве, із невеликою бойовою частиною та можливістю запустити на кілька сотень кілометрів у тил ворога. У серпні 2023 року компанія розробила собі технічне завдання й намалювала перші ескізи. З цього моменту почався складний процес розробки та випробувань", - йдеться в матеріалі "ЕП".
Програма розробки тривала один рік. Коли виріб був уже майже готовим, його продемонстрували військовим на полігоні. На одну з демонстрацій запросили й президента Зеленського. За інформацією "ЕП", саме він і вигадав назву "Пекло", оскільки ракета викликала у нього відповідні асоціації.
З початку розробки було щонайменше п’ять бойових застосувань "Пекла". Один з таких ударів, за попередньою інформацією, закінчився ураженням дороговартісної російської військової цілі.
Після завершення розробки та кодифікації ракета "Пекло" одразу ж пішла у серійне виробництво. Охочих купити озброєння знайшлося вдосталь. Контракти з компанією укладають ті самі підрозділи, що оперують далекобійними дронами.
За останні три місяці розробник виготовив близько 100 ракет та зараз нарощує спроможності виробництва. За словами розробника, ракета на 70% складається з українських компонентів, вироблених державними та приватними компаніями. Подальшу долю ракети в серійному виробництві визначить її застосування проти окупантів. Тоді стане відомо, наскільки технологія відповідає викликам війни та в який бік її потрібно буде вдосконалювати.
Загалом протягом 2024 року представили три українські крилаті ракети - "Паляниця", "Пекло" та "Рута". Перші дві є серійними, третя - проходить випробування.
Далекобійну ракету-дрон "Паляниця" вперше застосували на честь святкування Дня Незалежності. Вона поєднує тактико-технічні характеристики як ракети, так і безпілотника. Це робить її унікальною зброєю. До 24 серпня про таку розробку не було жодної інформації. Деталі про "Паляницю", яка встигла знищити військовий об'єкт противника на окупованій території України, Інформатор вже зібрав. Зокрема, запускається "Паляниця" з наземної платформи та має дальність польоту до 600-700 км, що означає, що може дістати двадцяти російських аеродромів Росії.
Президент України Володимир Зеленський жартував, що назву ракети-дрона "Паляниця" ворогу буде складно вимовити. Також він додав, що цій зброї складно протидіяти. До речі, так воно й сталося. Під час обговорення новітніх українських розробок на російському каналі, жоден з кремлівських експертів не зміг правильно вимовити назву далекобійної української ракети-дрона Паляниця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.