У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Такі інтернет-агітатори розповсюджували антиукраїнської контент
Служба безпеки України викрила діяльність мережі інтернет-агітаторів, якими керували з Росії. Вони діяли на території Дніпропетровської, Херсонської, Полтавської та Закарпатської областей.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр Служби безпеки України .
Зловмисники розповсюджували в соцмережах матеріали із закликами порушувати територіальну цілісність і конституційний лад України, а також розпалювати міжнаціональну ворожнечу. Вони діяли за наказом свого керівництва з РФ.
Так, у Дніпропетровській області СБУ викрили уродженця Донецька, який поширював матеріали на підтримку анексії АР Крим та окупації ОРДЛО, закликав до фізичного знищення міфічних «українських фашистів» і просував ідеї «русского міра». Під час обшуку за місцем проживання інтернет-агітатора правоохоронці виявили комп'ютерну техніку та засоби зв'язку з доказами протиправної діяльності.
Також аналогічну діяльність СБУ викрила в Херсонській, Закарпатській і Полтавській областях. У кожній з них діяли агітатори, які поширювали антиукраїнської контент. Наприклад, на Полтавщині зловмисниця створила 20 спільнот з пропагандою сепаратизму і закликами до змін кордонів території України. Такі спільноти охоплювали аудиторію понад 100 тисяч користувачів.
Правоохоронці зазначають, що активізація мережі інтернет-агітаторів збігається з так званими «тарифними протестами». Поліція встановила, що на замовлення іноземних кураторів фігуранти підштовхували користувачів соцмереж до участі в акціях протесту.
Дії зловмисників кваліфікували за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, за 2020 рік Служба безпеки України нейтралізувала 600 кібератак, а також припинила діяльність 20 хакерських угруповань.Значна частина таких атак були інструментами гібридної агресії.
Також Інформатор писав, що СБУ викрила командира незаконних збройних формувань.У 2014 році він приєднався до окупаційних військ і воював проти української армії.