Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Фактично Україна, яка сьогодні входить в топ криптографічних країн та розробляє власні унікальні шифрувальні ключі, повністю відмовляється від своїх здобутків
В Україні розгортається серйозний скандал, який ставить під загрозу існування усю систему шифрування та передачі секретних даних. І це на третьому році повномасштабного вторгнення росії!
Суть питання дуже проста. Нещодавно Кабмін прийняв постанову №719, яка дозволяє понад 20-ти європейським країнам та США постачати Україні криптографічні засоби. Ця апаратура працюватиме у наших держорганах і передаватиме секретну та надсекретну інформацію.
Пролобіювала постанову група так званих антикорупціонерів і грантоїдів на чолі з Віталієм Шабуніним. І, здавалось б, нічого дивного в рішенні Кабміну немає. Якби не одне «але».
Фактично Україна, яка сьогодні входить в топ криптографічних країн та розробляє власні унікальні шифрувальні ключі, повністю відмовляється від своїх здобутків. Більш того, якщо по простому, то всі країни, які передадуть нам обладнання, зможуть тепер легко читати наші військові та державні таємниці: плани операцій, ситуативну обізнаність та іншу дуже чутливу інформацію.
А тепер кілька простих запитань:
1. Чи впевнені ми, що у цих, хай і європейських країнах та США, не сидить російська агентура, яка відразу зливатиме українські секретні дані кремлю?
2. Чи залишаться США на боці України після високоймовірної перемоги Дональда Трампа? І як вони використовуватимуть цю інформацію за нового президента?
3. Чим керувались автори цього рішення, враховуючи, що в України навіть нема домовленостей з вищезгаданими країнами щодо охорони державної таємниці?
В нашому розпорядженні опинилися скріни переписок з окремого чату, де Шабунін і Ко та деякі чиновники (наприклад, заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко і керівник Держспецзв’язку Юрій Мироненко), обговорюють, як саме треба «продавлювати» постанову.
Рівень їх підготовки вражає. Наприклад, Шабунін пише – «Якщо накидаєте мені аргументів, чому ця постанова є антикорупційною, я напишу статтю. І це зупинить будь-які спроби її відкотити».
Тобто, схема максимально проста – приймаємо шкідливе для держави рішення та називаємо його «антикорупційним», аби закрити рота опонентам. Аргументи «накидуємо» зі стелі.
Чи буде якась реакція на це? СБУ чомусь мовчить. Держспецзв'язку, яка після корупційних скандалів віддана на поталу ставленику Януковича і донецьких олігархів Юрію Мироненку, теж. Нікому до цього немає діла. Хоча насправді лобіювання такої постанови – ні що інше, як державна зрада.