Саміт миру: Туреччина заявила про загрози розширення війни та застосування ядерної зброї

Читать на русском

Очільник МЗС Туреччини Хакан Фідан висловив

Читать на русском
Хакан Фідан
Міністр іноземних справ Туреччини Хакан Фідан підтримує Україну, але робить політичні реверанси у бік Росії

Очільник МЗС Туреччини Хакан Фідан висловив

Міністр іноземних справ Туреччини Хакан Фідан заявив на Глобальному саміті миру, який вже другий день проходить у Швейцарії, що існує ризик географічного виходу війни за межі України. Він вважає, що поляризація на глобальному рівні також провокує ризик залучення зброї масового знищення.Туреччина також висловила жаль, що на саміт не запросили Росію. 

Під час своєї промови Фідан сказав від імені Туреччини, що зараз спостерігається поглиблення розломів і посилення поляризації. Відтак у війну, на його думку, можуть бути втягнені інші країни

"Це все більше стає війною більше, ніж між Росією та Україною... Ця руйнівна звичайна війна має невід’ємний ризик залучення зброї масового знищення. Ви знаєте про дипломатичні зусилля Туреччини припинити війну. “Стамбульські переговори в березні 2022 року та Чорноморська зернова ініціатива стали ознаками того, що дипломатія та переговори дійсно можуть принести результат. Туреччина, як завжди, готова сприяти цьому процесу”, - сказав турецький міністр. 

Він наголосив, що Туреччина підтримує територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України. Але водночас заявив, що саміт міг би бути більш орієнтованим на результат, якби в залі була присутня Росія.

“Наше бачення миру є реалістичним, інклюзивним і практичним. Ми прагнемо створити шлях для досягнення цієї мети”, - сказав Фідан.

Що говорять світові лідери про мирні переговори

На швейцарському курорті Бюргеншток 15 червня стартував перший Саміт миру. Тут обговорюється ядерна безпека, продовольча безпека та обмін полоненими й повернення викрадених українських дітей. Лідери 101 держав та міжнародних організацій висловили свої думки з приводу того, на яких умовах можна поставити крапку у війні.

Інформатор розповідав, що більшість засудили російську агресію й емоційно відреагували на цинічні заяви Володимира Путіна про нібито готовність до переговорів. Представники Хорватії, Польщі, Литви, Франції та інших держав закликали не вірити президенту РФ і не погоджуватись на мир на його ультимативних умовах. Україна не повинна віддавати агресору свої землі, а ескалацію потрібно припинити і на наступні роки й десятиліття - щоб вона не могла повторитись.

"Якщо Росія не прийме умови Саміту - ми змусимо її здатися", - ця фраза прем'єр-міністерки Італії Джорджи Мелоні стала найяскравішим загальним посиланням до країни-агресора від більшості учасників саміту. Проте, не всі делегати були такими рішучими. Відомо, що комюніке Глобального саміту миру підписали 80 учасників з 92. Країни Глобального Півдня і Кавказу свої підписи під документом не поставили. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський розраховує і на другий саміт миру. Він хоче, щоб на ньому нарешті поставили крапку у війні - і щоб це було тільки на умовах України без ультиматумів РФ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.