Мир на умовах України, відповідність міжнародному праву і статуту ООН - Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван пояснив, про які потенційні переговори з РФ домовились учасники Саміту миру у Швейцарії
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван назвав перший Глобальний саміт миру важливим рубіконом на шляху до справедливого світу. Він заявив, що його учасники переважною більшістю голосів визначили так зване ядро - основу до того, на яких умовах можна говорити про мир в Україні і як до цього спонукати Росію. При цьому він відкинув заяви президента РФ Володимира Путіна про те, що у Кремлі начебто готові до мирних переговорів.
Підсумовуючи роботу конференції, він наголосив, що її учасники прийняли за основу важливий постулат щодо подальших дій для припинення війни в Україні. Натомість "мирна пропозиція Путіна" відкидає здоровий глузд.
"Цей Саміт визначив ядро того, яким має виглядати світ. І Україна може спиратися на це, щоб пізніше вести переговори та забезпечити справедливий світ, на який заслуговують люди України", - заявив Салліван.
Він пояснив основні компоненти цього "ядра": відповідність до міжшарового права і статуту Організації Об'єднаних Націй. Це те, про що вже давно просить світову спільноту Україна і що відображено у формулі миру президента України Володимира Зеленського.
Водночас Салліван пояснив, що вважає неприйнятними ультимативні умови Путіна, які той озвучив напередодні відкриття Глобального саміт миру. Адже президент РФ вимагає від України насамперед поступитися своїми територіями - чотирма областями. При цьому йдеться про ті землі, які РФ ще навіть не окупувала.
"Це абсолютно неприйнятна позиція. І це навіть не вкладається у розуміння здорового глузду", - наголосив радник Байдена.
На швейцарському курорті Бюргеншток 15-16 червня пройшов перший Саміт миру. Він був установчим - питання припинення війни вже і зараз не порушували. Об говорилась ядерна і продовольча безпека та обмін полоненими й повернення викрадених українських дітей. Водночас лідери 101 держави та міжнародних організацій висловили свої думки з приводу того, на яких умовах можна завершити війну в Україні. Китай, візит якого був важливим, на цей захід не прибув, оскільки не погодився із тим, що не запросили Росію.
Комюніке Глобального саміту миру підписали 80 учасників з 92. Країни Глобального Півдня і Кавказу свої підписи під документом не поставили. Цікаво, що серед "відмовників" - ООН і Ватикан, яким, здавалося б, сам Бог велів ратувати за мир на справедливих умовах.
Водночас стало відомо, що планується й другий мирний саміт - і тут вже буде присутня РФ. Володимир Зеленський заявив, що над цим уже працюють і анонсував захід "за місяці, а не роки". Він повідомив, що на цьому заході збирається поставити крапку у війні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.