Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області

Читать на русском

Ця область здивує вас своєю історією і різнобічної красою

Читать на русском
Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області

Ця область здивує вас своєю історією і різнобічної красою

Полтавська область - один із наймальовничіших і красивих регіонів нашої країни. Цей край вразить вас безліччю збережених садиб, ландшафтних парків та історичних місць.

Про найдивовижніші, прекрасні і мальовничі місця області читайте в матеріалі Інформатора .

Цей регіон тісно пов'язаний з ім'ям відомого письменника Миколи Гоголя. Тут він народився в селі Сорочинці, провів своє дитинство в селищі Гоголеве, і ці місця описував у своїх творах.

Музей-заповідник Миколи Гоголя

 

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 1

Тут ви побачите одноповерховий будинок з чотирма дерев'яними колонами і флігелем, в яких провів своє дитинство Микола Васильович. Зараз це національний музей-заповідник. Він має площу понад 30 гектарів і охоплює двір, ставки, парк-сад з малими архітектурними формами. Вся територія комплексу і експозиція в батьківському домі дає уявлення про творчість і життя письменника. У музеї можна замовити екскурсію і придбати сувенір на пам'ять.

Як доїхати: Гоголеве розташоване у 16 км від районного центру Шишаки. Музей знаходиться на околиці села.

 

Більське городище

 

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 2

Це стародавнє поселення, розташоване в районі села Більськ. Об'єкт входить до групи пам'ятників часів скіфів. Вчені мають намір довести, що це місце є давньою столицею скіфів-гелонів.Тут процвітало землеробство, скотарство, полювання, городництво і торгівля. Тут туристи можуть побачити Більське озеро і старезний дуб українського письменника Григорія Сковороди.

У цьому місці археологи знайшли цікаві артефакти - золоте кільце з зображенням колісниці і скляну ємність для парфумів, 5-4 століть до нашої ери. Також тут знайшли скіфське золото.Крім нього, вдалося знайти унікальні, і головне, цілі амфори, датовані 6 століттям до нашої ери, наконечники для стріл, стародавні прикраси та вироби зі шкіри.

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 3

Як доїхати: краще добиратися до Більського городища з міста Полтави до селища Котельва, а далі - вже до села Більськ, якщо власним транспортом. Також можна їхати  автобусом «Полтава - Більськ» о 09:05 (в Більську о 10:40), або 17:15 (в Більську о18: 45). Відстань - 100 км.

 

Садиба Закревських або Березова Рудка

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 4

Комплекс складається з палацу Закревських (1838), парку (пам'ятник садово-паркового мистецтва державного значення) площею 45 га і піраміди-мавзолею родини Закревських. В гостях у Закревських часто бував український поет і письменник Тарас Шевченко. У Березовій Рудці він почав писати свою поему «Кавказ», написав портрети господарів палацу. У парку над мальовничим ставком збереглася альтанка, де любив працювати і відпочивати поет. 

Оточував садибу парк, площею близько 50 гектарів. Нині він відомий як Березоворудський парк - пам'ятник садово-паркового мистецтва національного значення.

Як доїхати: можна дістатися  машиною з Києва, Харкова, Полтави по трасі Е40 (Н03). Від повороту з траси до села - 12 км. З Києва, Харкова, Сум, Полтави до Пирятина довезе автобус, а далі доведеться добиратися на таксі. З Пирятина ходить автобус «Пирятин - Вечірки», впродовж дня він виконує кілька рейсів. Якщо подорожуєте автобусом з Києва, можна вийти, не доїжджаючи до Пирятина, біля повороту на Березову Рудку (є вказівник), а далі - попутним транспортом.

Кочубеївські дуби

 

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 5

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 6

Диканькою це поселення назване саме завдяки непрохідним хащах, нетрям, лісам, які оточували її з усіх боків. Саме тут ростуть знамениті Кочубеївські дуби, вік яких близько 300 років. Їхні стовбури досягають півтора метрів у діаметрі і заввишки 20-22 м. Тут для гостей є лавки, присівши на які можна подихати прекрасним лісовим повітрям і насолодитися красою природи. Російський письменник Олександр Пушкін в поемі «Полтава» присвятив кілька рядків Кочубеївським дубам ...

«Цвіте в Диканьці ряд дубів,

Друзями насаджених.

Вони про праотців страчених

Дотепер онукам кажуть”

Біля Диканьки на хуторі Проні знаходиться історико-культурний комплекс «Вечори на хуторі біля Диканьки». Тут можна спробувати вареники Солохи, козацьку картоплю і український борщ.

Як доїхати: з центрального автовокзалу відправляються рейсові автобуси та маршрутки до Полтави. Вартість квитка - 70 грн. Якщо їхати  поїздом, то зручніше за все скористатися швидкісною електричкою сполученням Київ - Харків № 164К (час відправлення 6:33, вартість квитка: плацкарт 67, купе - 105 грн). З центрального ж / д вокзалу також відправляються приватні маршрутки до Полтави, 65-70 грн. Від Полтави до Диканьки ходять рейсові автобуси, відстань становить 25 км.

Зйомки Софі Лорен на хуторі біля Диканьки

 

 Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 7

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 8

Софі Лорен у 1969 році приїхала до Полтавської області за соняшниками. Разом з нею в кінокартині, яка так і називалася - «Соняшники», грав Марчелло Мастрояні. Жителі невеликого села Чернечий Яр (Диканський район) згадують, що італійці встановили вагончик біля дерев'яного млина та жили в ньому кілька днів. А в яру група вкопала дерев'яні хрести, на яких розвісили солдатські каски.

Тріумфальна арка 


Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 9

Арка була побудована у 1820 році на честь зустрічі і перебування в Диканьці царя Олександра I. Її вважають чи не єдиною пам'яткою на землях сучасної України, пов'язаною з увічненням пам'яті про війну і перемогу над воїнами Наполеона у 1812 році.

Її звели за зразком римських тріумфальних арок, композиція побудована з традиційним тридільним поділом та з арочним центральним проїздом шириною 3,38 м . Тріумфальна арка має 8 колон. 

Як доїхати: якщо ви їдете  своїм авто з Києва час у дорозі складе 3 години 49 хв. З Полтави - 33 хвилини (30 км).

Піраміди-усипальниці


Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 10

Полтавські піраміди - унікальні споруди: у Європі можна знайти лише три піраміди, дві з яких знаходяться в Україні, і ще одна - в Римі. Ці піраміди були побудовані для сімейних поховань. Наразі вони занедбані, і їх містичний вид ще більше приваблює туристів з усіх куточків країни. 

Як дістатися: до Березової Рудки можна доїхати по трасі Київ-Харків. До Комендантівки потрібно добиратися поїздом або автобусом до Полтави, далі до Кобиляк, після чого транзитним автобусом до Комендантівки.

Пивиха 


 Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 11

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 12

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 13

Пивиха - найвища точка Лівобережної України. Вона розташована на висоті 168-169 метрів над рівнем моря. Гора утворилася під час Льодовикового періоду. Тут археологи знаходять останки мамонтів, носорогів, північних оленів, а також коралів і молюсків. Після завершення будівництва Кременчуцького водосховища гора щорічно тоне на 7 метрів. Розмито вже більше 600 метрів Пивихи. Наразі тривають роботи зі збереження решти гори.

Це місце стає все більш популярним серед мандрівників влітку і взимку. Тут зупиняються, щоб помилуватися чудовими пейзажами і зробити яскраві фото.

Як доїхати: сюди можна добратися  громадським транспортом - автобусом до села Максимівка. Або своїм транспортом по автодорозі Н-08 по Бориспільській трасі до селища Градизьк і звідти вже до гори.

Блакитні озера або Полтавський Занзібар


Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 14

 Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 15

Блакитні озера - одне з часто відвідуваних місць. Озера розкинулися на місці піщаних кар'єрів. Причина блакитного забарвлення води точно невідома. Особливістю пляжів є білий пісок і близькість хвойного лісу. Деякі кущі і дерева ростуть прямо з води. Це місце місцеві жителі називають українськими Мальдивами або Занзибаром.

Як доїхати:  своїм авто з Києва, відстань від м. Харківська - 352 км. Час в дорозі - 4 години 15 хв.

Устимівський дендропарк


Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 16

Цей озеленений острівець є унікальним зразком садово-паркового мистецтва. Площа парку становить 8,9 га. Перші дерева на території парку були висаджені ще у 1893 році. Тут ростуть понад 12 тисяч кущів та дерев, деяким з них більше 120 років. Їх привезли до України з Європи, Північної Америки, Кавказу та Криму, Середньої Азії, Сибіру, Китаю, Далекого Сходу і Гімалаїв.

 Тут можна чудово відпочити всією сім'єю, насолодитися співом птахів, чистим повітрям і захопитися красою дендрарію.

Як доїхати: можна дістатися власною автівкою або автобусом. 

Сорочинський ярмарок 


Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 17

Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 18

До села Великі Сорочинці десятки тисяч продавців і сотні тисяч туристів з'їжджаються з усіх куточків країни. Серед товарів, які є на ярмарку, продукти харчування та напої, одяг і взуття, текстильні товари, прикраси, садово-городній інвентар та сільгосптехніка, а також добрива, будівельні матеріали, мед, посуд. І, звичайно ж, творчі роботи народних майстрів.

Щорічно організатори ярмарку займаються облаштуванням ярмаркового поля, прокладанням нових доріг і додаткових санітарних зон. Нещодавно з'явилися нові павільйони в місті майстрів, висаджені дерева, кущі та багато квітів. Головна сцена перенесена на інше місце. 

Як доїхати: до поля Сорочинського ярмарку можна доїхати з Києва, Полтави, Харкова на кількох поїздах (до станції «Миргород»). З Миргорода потрібно їхати автобусами до села Великі Сорочинці (кілька рейсів на день). В період роботи ярмарку працює багато спеціальних автобусних рейсів у Великі Сорочинці з Полтави і районних центрів області. Від автостанції Миргорода до ярмарку автобуси ходять з 6 години ранку до пізнього вечора з інтервалом у 15-20 хвилин. У Великі Сорочинці зручно їхати на машиною з Харкова. Києва, Полтави. Потрібно рухатися  дорогами Н07, Р42, Р60, Т1719, Т1727.

Бузковий гай


Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 19

Бузковий гай у Диканьці з'явилася на початку 19 століття. Площа займає близько 2 гектарів. Садівники для майбутнього гаю придбали близько сорока різних сортів бузку з ландшафтних парків. Навесні цей гай стає місцем сили. Тут можна зробити яскраві фото та насолодитися висадженою красою. 

Як доїхати: гай розкинувся на південній околиці Диканьки. Він є частиною регіонального ландшафтного парку «Диканський».

Гадяцький ландшафтний парк


Садиба Гоголя, піраміди та Тріумфальна арка: що подивитися і де відпочити у Полтавській області 20

Парк створили у 2012 році, щоб зберегти рідкісні види рослин і тварин. Унікальним об'єктом парку є єдиний у лівобережному лісостепу ялівцевий масив, вік деяких дерев сягає 100 років. Тут можна побачити близько сотні рослин, занесених до Червоної книги України. 

На прирічкових луках можна побачити гладіолуси, орхідеї, на болотах зустрічається біле латаття. Тут ви зможете відпочити разом з сім'єю або друзями. 

Як дістатися: Парк розташований неподалік від районного центру. Найближчі міста: Миргород, Охтирка, Суми, Ромни, Лубни, Полтава. З Миргорода, Полтави до Гадяча можна доїхати рейсовим автобусом. Час в дорозі - від 2 до 2,5 годин. Вартість варіюється в межах 130 грн.

Нагадаємо, ми склали для вас список незвичайних місць в Запоріжжі,про які не пишуть в путівниках.

Крім того, ми також зібрали 10 незвичайних місць,які варто відвідати у Івано-Франківській області, 10 місць, де можна відпочити у Львівській області,а також список незвичайних місць в Одесі та Харкові .

Також Інформатор писав про дивовижні замки і палаци і Тернопільській області та публікував підбірку незвичайних місць у Київській області

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.