Ця область здивує вас своєю історією і різнобічної красою
Полтавська область - один із наймальовничіших і красивих регіонів нашої країни. Цей край вразить вас безліччю збережених садиб, ландшафтних парків та історичних місць.
Про найдивовижніші, прекрасні і мальовничі місця області читайте в матеріалі Інформатора .
Цей регіон тісно пов'язаний з ім'ям відомого письменника Миколи Гоголя. Тут він народився в селі Сорочинці, провів своє дитинство в селищі Гоголеве, і ці місця описував у своїх творах.
Тут ви побачите одноповерховий будинок з чотирма дерев'яними колонами і флігелем, в яких провів своє дитинство Микола Васильович. Зараз це національний музей-заповідник. Він має площу понад 30 гектарів і охоплює двір, ставки, парк-сад з малими архітектурними формами. Вся територія комплексу і експозиція в батьківському домі дає уявлення про творчість і життя письменника. У музеї можна замовити екскурсію і придбати сувенір на пам'ять.
Як доїхати: Гоголеве розташоване у 16 км від районного центру Шишаки. Музей знаходиться на околиці села.
Це стародавнє поселення, розташоване в районі села Більськ. Об'єкт входить до групи пам'ятників часів скіфів. Вчені мають намір довести, що це місце є давньою столицею скіфів-гелонів.Тут процвітало землеробство, скотарство, полювання, городництво і торгівля. Тут туристи можуть побачити Більське озеро і старезний дуб українського письменника Григорія Сковороди.
У цьому місці археологи знайшли цікаві артефакти - золоте кільце з зображенням колісниці і скляну ємність для парфумів, 5-4 століть до нашої ери. Також тут знайшли скіфське золото.Крім нього, вдалося знайти унікальні, і головне, цілі амфори, датовані 6 століттям до нашої ери, наконечники для стріл, стародавні прикраси та вироби зі шкіри.
Як доїхати: краще добиратися до Більського городища з міста Полтави до селища Котельва, а далі - вже до села Більськ, якщо власним транспортом. Також можна їхати автобусом «Полтава - Більськ» о 09:05 (в Більську о 10:40), або 17:15 (в Більську о18: 45). Відстань - 100 км.
Комплекс складається з палацу Закревських (1838), парку (пам'ятник садово-паркового мистецтва державного значення) площею 45 га і піраміди-мавзолею родини Закревських. В гостях у Закревських часто бував український поет і письменник Тарас Шевченко. У Березовій Рудці він почав писати свою поему «Кавказ», написав портрети господарів палацу. У парку над мальовничим ставком збереглася альтанка, де любив працювати і відпочивати поет.
Оточував садибу парк, площею близько 50 гектарів. Нині він відомий як Березоворудський парк - пам'ятник садово-паркового мистецтва національного значення.
Як доїхати: можна дістатися машиною з Києва, Харкова, Полтави по трасі Е40 (Н03). Від повороту з траси до села - 12 км. З Києва, Харкова, Сум, Полтави до Пирятина довезе автобус, а далі доведеться добиратися на таксі. З Пирятина ходить автобус «Пирятин - Вечірки», впродовж дня він виконує кілька рейсів. Якщо подорожуєте автобусом з Києва, можна вийти, не доїжджаючи до Пирятина, біля повороту на Березову Рудку (є вказівник), а далі - попутним транспортом.
Диканькою це поселення назване саме завдяки непрохідним хащах, нетрям, лісам, які оточували її з усіх боків. Саме тут ростуть знамениті Кочубеївські дуби, вік яких близько 300 років. Їхні стовбури досягають півтора метрів у діаметрі і заввишки 20-22 м. Тут для гостей є лавки, присівши на які можна подихати прекрасним лісовим повітрям і насолодитися красою природи. Російський письменник Олександр Пушкін в поемі «Полтава» присвятив кілька рядків Кочубеївським дубам ...
«Цвіте в Диканьці ряд дубів,
Друзями насаджених.
Вони про праотців страчених
Дотепер онукам кажуть”
Біля Диканьки на хуторі Проні знаходиться історико-культурний комплекс «Вечори на хуторі біля Диканьки». Тут можна спробувати вареники Солохи, козацьку картоплю і український борщ.
Як доїхати: з центрального автовокзалу відправляються рейсові автобуси та маршрутки до Полтави. Вартість квитка - 70 грн. Якщо їхати поїздом, то зручніше за все скористатися швидкісною електричкою сполученням Київ - Харків № 164К (час відправлення 6:33, вартість квитка: плацкарт 67, купе - 105 грн). З центрального ж / д вокзалу також відправляються приватні маршрутки до Полтави, 65-70 грн. Від Полтави до Диканьки ходять рейсові автобуси, відстань становить 25 км.