У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Черговий землетрус стався сьогодні, 13 лютого. Цього разу потужні поштовхи відчули у Румунії. Магнітуда землетрусу сягнула 5,2 бала.
Планету Земля продовжує лихоманити. Так, черговий землетрус магнітудою 5,2 бала стався в Румунії.
Про це 13 лютого повідомляє Європейський середземноморський сейсмологічний центр.
Подія сталася о 14:58 за Грінвічем. Осередок землетрусу, на думку сейсмологів, розташувався на глибині 13 км.
За 8 кілометрів від епіцентру знаходиться комуна Рунку, де мешкає близько 6 тисяч осіб. Крім того, за 70 кілометрів звідти знаходиться місто Дробета-Турну-Северін, де проживає близько 90 тисяч осіб.
Відомостей про жертви та руйнування ще не надходило. Згідно з повідомленнями відвідувачів сайту центру у розташованих за десять кілометрів від епіцентру містах люди з переляку залишали будинки. Мешканці розташованого за сотню кілометрів від епіцентру міста Крайова також відчували поштовхи.
Землетруси лютого 2023 з магнітудою 7.5-7.8 балів стали одними з найпотужніших сейсмічних подій, що відбулися на території Туреччини з 1939 року.
Поштовхи виявилися настільки сильними, що їх відчули на Північному Кіпрі, Лівані, Палестині, Грузії, Вірменії. Після першого землетрусу тільки в Туреччині сталося кілька десятків афтершоків, у тому числі три з магнітудою від 6 і вище.
Сильно постраждали провінція Шанліурфа та район Хатай, де стався вибух на газопроводі. Без даху над головою залишилося понад 3 мільйони людей, кількість загиблих від землетрусу тільки в Туреччині досягла 34 тисяч людей і продовжує зростати. Поранення різного ступеня тяжкості отримали майже сто тисяч осіб. Найбільше від руйнівної сили землетрусу постраждали Кахраманмараш (у місті практично не залишилося жодної цілої будівлі), Газіантеп (зокрема повністю зруйновано однойменну історичну фортецю) та Малахія.
У Сирії сильно постраждали райони Латакія та Алеппо, загинули три тисячі людей. Фахівці Департаменту музеїв Сирії заявили про пошкодження об'єкта всесвітньої спадщини ООН - цитаделі Алеппо.
Виявилося, що про майбутній катаклізм було відомо більш як за дві доби до трагедії.
Попередження про можливий землетрус із зразковою магнітудою 7.5 ще 3 лютого опублікував у своєму блозі нідерландський сейсмолог Френк Хугербітс. Щоправда, прогноз вченого не містив точної дати та й вказані у ньому були великі території півдня і центру Туреччини, Сирія, Ліван та Йорданія.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що з’явились кадри розлому землі після землетрусу в турецькій провінції Хатай.
Також повідомлялося, що Туреччина "зсунулась" на три-п'ять метрів внаслідок потужного землетрусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.