Братські могили та мільярдні збитки: що відбувається у Туреччині після землетрусу

У Туреччині продовжують боротися із наслідками смертоносного землетрусу. Втім, через велику кількість жертв людей ховають у братських могилах.

Братські могили та мільярдні збитки: що відбувається у Туреччині після землетрусу
Землетрус у Туреччині

Кількість жертв смертоносного землетрусу у Туреччині та Сирії вже перевищила 34 тисяч осіб, а за показниками летальності він ще страшніший, ніж катастрофа в Ерзінджані (Туреччина) в 1939 році.

За повідомленням телеканалу Al Jazeera, 29 605 людей загинули у Туреччині, а понад 4,5 тисячі – у Сирії.

Організація Об'єднаних Націй прогнозує, що реальна кількість загиблих може бути вдвічі вищою. Збитки від землетрусу в Туреччині оцінюються в $84 млрд, що становить близько 10% ВВП. 

Станом на сьогодні, рятувальні операції ведуться менш активно, але рятувальники все ще продовжують шукати тих, хто вижив під завалами. Через масовість жертв було прийнято рішення хоронити людей у братських могилах.

Врятована з-під завалів дитина у Треччині  Фото: eastnews.ua

Зруйновані будівлі та автомобілілі / Фото: eastnews.ua

Рятувальна операція у Туреччині / Фото: eastnews.ua

Наслідки землетрусу у Туреччині з висоти пташиного польоту / Фото: eastnews.ua

Землетрус у Туреччині / Фото: eastnews.ua

Збитки від землетрусу

Оцінка збитків, завданих житловому фонду, становить приблизно 70,8 мільярда доларів, а для національного доходу - 10,4 мільярда доларів. Збитки, завдані інфраструктурі країни, можуть спричинити дефіцит бюджету на рівні 5,4% ВВП і вище, тоді як офіційний прогноз становить 3,5%.

Відразу після події президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив про виділення урядом 5,3 мільярда доларів на ліквідацію наслідків.

Місцеві жителі критикували владу за її повільну реакцію на стихію.

Через критику в країні було заблоковано доступ до Twitter. Багато експертів, активістів та волонтерів обурені цими обмеженнями, оскільки саме через Twitter вони координують пошуки зниклих. 

Землетрус у Туреччині та Сирії 

Південну та центральну Туреччину та деякі частини північної Сирії стихійне лихо застало 6 лютого 2023 року. О 04:17 ранку, за 34 км (21 миль) на захід від Газіантепу, сталася серія катастрофічних землетрусів, які призвели до масштабних руйнувань і багатьох загиблих. Магнітудою не менше 7,8 бала, це найсильніший землетрус, який стався в Туреччині з 1939 року та взагалі найсильніший, що був зафіксований. Землетрус є одним з найпотужніших, які коли-небудь ставилися в Леванті та найбільшим за кількістю жертв землетрусом у світі після катастрофи у Гаїті в 2010 році. Крім Туреччини, структурні пошкодження також зазнали Ізраїль, Ліван та Кіпр.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що з’явились кадри розлому землі після землетрусу в турецькій провінції Хатай.

Також повідомлялося, що Туреччина "зсунулась" на три-п'ять метрів внаслідок потужного землетрусу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube