“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
У Туреччині продовжують боротися із наслідками смертоносного землетрусу. Втім, через велику кількість жертв людей ховають у братських могилах.
Кількість жертв смертоносного землетрусу у Туреччині та Сирії вже перевищила 34 тисяч осіб, а за показниками летальності він ще страшніший, ніж катастрофа в Ерзінджані (Туреччина) в 1939 році.
За повідомленням телеканалу Al Jazeera, 29 605 людей загинули у Туреччині, а понад 4,5 тисячі – у Сирії.
Організація Об'єднаних Націй прогнозує, що реальна кількість загиблих може бути вдвічі вищою. Збитки від землетрусу в Туреччині оцінюються в $84 млрд, що становить близько 10% ВВП.
Станом на сьогодні, рятувальні операції ведуться менш активно, але рятувальники все ще продовжують шукати тих, хто вижив під завалами. Через масовість жертв було прийнято рішення хоронити людей у братських могилах.
Оцінка збитків, завданих житловому фонду, становить приблизно 70,8 мільярда доларів, а для національного доходу - 10,4 мільярда доларів. Збитки, завдані інфраструктурі країни, можуть спричинити дефіцит бюджету на рівні 5,4% ВВП і вище, тоді як офіційний прогноз становить 3,5%.
Відразу після події президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив про виділення урядом 5,3 мільярда доларів на ліквідацію наслідків.
Місцеві жителі критикували владу за її повільну реакцію на стихію.
Через критику в країні було заблоковано доступ до Twitter. Багато експертів, активістів та волонтерів обурені цими обмеженнями, оскільки саме через Twitter вони координують пошуки зниклих.
Південну та центральну Туреччину та деякі частини північної Сирії стихійне лихо застало 6 лютого 2023 року. О 04:17 ранку, за 34 км (21 миль) на захід від Газіантепу, сталася серія катастрофічних землетрусів, які призвели до масштабних руйнувань і багатьох загиблих. Магнітудою не менше 7,8 бала, це найсильніший землетрус, який стався в Туреччині з 1939 року та взагалі найсильніший, що був зафіксований. Землетрус є одним з найпотужніших, які коли-небудь ставилися в Леванті та найбільшим за кількістю жертв землетрусом у світі після катастрофи у Гаїті в 2010 році. Крім Туреччини, структурні пошкодження також зазнали Ізраїль, Ліван та Кіпр.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що з’явились кадри розлому землі після землетрусу в турецькій провінції Хатай.
Також повідомлялося, що Туреччина "зсунулась" на три-п'ять метрів внаслідок потужного землетрусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.