Румунська влада заявила, що готова підтримати будь-яке рішення уряду Молдови.
Президент Румунії Клаус Йоганніс висловив всебічну підтримку Молдові. Така позиція стала відповіддю на провокації кремля, які мають на меті змістити з посади проєвропейську президентку Маю Санду. Москва має намір дестабілізувати ситуацію в Молдові за допомогою «п'ятої колони».
Президент Румунії Клаус Йоганніс висловив всебічну підтримку Молдові на фоні спроб росії дестабілізувати ситуацію використовуючи проросійських політиків, бойовиків з окупованого Придністров’я та злидні населення, які спричинило здорожчання енергоносіїв. Заяву він зробив на саміті Бухарестської дев’ятки у Варшаві 22 лютого, повідомляє видання Defense Romania
«Румунія відіграє дуже важливу роль, ми запевняємо народ Молдови, що ми з ним… Румунія не лише готова, вона готова підтримати Молдову за будь-яким сценарієм. Якою буде ця конкретна підтримка, залежить від розвитку геополітичної ситуації. Зараз ми підтримуємо їх електроенергією, газом, але ми готові йти набагато далі, якщо того вимагатиме ситуація»,— заявив Йоганніс.
Президент Румунії додає, що останніми роками росія перманентно веде гібридну війну проти Заходу. Він зауважив, що на Молдову завжди чинився тиск, щоби повернути її під контроль кремля. Водночас він зазначає, що поки нема ознак того, що практичні дії неминучі.
Румунія не лише підтримує Молдову надаючи енергоносії, чим суттєво підриває плани кремля з дестабілізації країни, йдеться також про військову підтримку. За сприяння Бухаресту молдовські поліцейські та військові проходять навчання на натівських полігонах. Румунія також допомагає Кишиневу в його євроінтеграційних процесах.
Річ у тім, що взаємини між країнами дуже тісні. Національною мовою молдаван є румунська з деякими особливостями й це зазначено в Конституції Республіки Молдова. Румуни в переважній більшості вважають себе й молдаван одним народом, який штучно було розділено. Про це заявляв, до прикладу, президент Румунії Клаус Йоганніс. Він казав, що молдавани й румуни «один народ, але різні нації». Молдовани ж вважають себе якщо не румунами, то, принаймні, дуже близькими. Навіть прапори держав практично ідентичні.
Є свідчення щодо того, що кремль має намір відкрити ще один фронт і захопити контроль над Молдовою, взявши в такий спосіб Україну в напівоточення. На початку лютого голова МЗС росії Сергій Лавров висловив погрози на адресу Молдови за її бажання вступити до НАТО й пообіцяв велику війну.
16 лютого в Кишиневі опозиційні проросійські партії «Шор» і Партія соціалістів організували акції протесту. Вимагали розпуску парламенту та відставки президента Маї Санду. Окремо вимагали, щоб уряд сплатив їхні рахунки за комунальні послуги та знизив тарифи, оскільки, мовляв, якби дружили з кремлем, газ був би дешевшим.
У неділю, 19 лютого, відбулась чергова акція протесту. Мітингувальники вимагали відставки президента Молдови, Майя Санду заявила, що мітинги організуються проросійськими силами на замовлення кремля для дестабілізації ситуації в країні. Це підтвердила українська розвідка, яка поінформувала Санду про перехоплення планів росії щодо насильницької зміни політичної влади в Молдові.
23 лютого російське Міністерство оборони звинуватило Україну в підготовці «провокацій» на території окупованого кремлем Придністров’я. Але Молдовський уряд спростував ці заяви.
Нагадуємо, що прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що росія планує захопити аеропорт у Кишиневі та відкрити новий фронт у Молдові. Раніше ми повідомляли про те, що прокремлівська опозиція вивела приблизно 5 тисяч людей на антиурядові протести в Молдові. Інформатор також писав, що Захарова заявила про утиски російськомовних у Молдові.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.