Дії проросійської хунти в Малі не будуть мати для України жодних наслідків, цей псевдоуряд ніхто не визнає
В Міністерстві закордонних справ України назвали рішення підконтрольної російським терористам хунти в Малі щодо розриву дипломатичних відносин з Україною "недалекоглядним та поспішним". В МЗС зазначили, що це буде мати для Малі деякі наслідки. А у Верховній Раді запевнили, що для України жодних наслідків не буде.
МЗС України 5 серпня випустило офіційне повідомлення. В ньому заявляється, що Україна, яка воює проти російських терористів, якраз виступає за відновлення справедливості та поваги до міжнародного права. Африканських країн це також стосується.
"Україна беззастережно дотримується норм міжнародного права, непорушності суверенітету та територіальної цілісності інших країн та рішуче відкидає звинувачення Перехідного уряду Малі у нібито “підтримці Україною міжнародного тероризму", – сказано у повідомленні.
В МЗС також нагадали, що Україна була однією з країн, завдяки яким Малі взагалі отримала свою незалежність. Миротворчі сили України забезпечували в Африці регіональну безпеку та продовольчі постачання. Малі не надала жодних доказів причетності України до винищення російських терористів з "Вагнеру", водночас ігноруючи той факт, що російські терористи з "Вагнеру" діють на території країни.
"Підконтрольні Кремлю військові структури, зокрема “Вагнер”, використовують терористичні методи та є безпосередньо причетними до численних воєнних злочинів, вбивств цивільного населення та жорстокого поводження з військовополоненими як в Україні, так і в країнах Африки. Україна залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії Перехідного уряду Республіки Малі", – резюмували у міністерстві.
В Раді тим часом зазначили, що рішення малійської хунти не буде мати для Києва жодних серйозних наслідків. Про це сказав голова комітету Верховної Ради із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко у коментарі для "Інтерфакс-Україна". За його словами, на відносини з Глобальним Півднем це теж ніяк не вплине – малійську хунту там просто не визнають за легітимний уряд.
"Серйозних наслідків не буде, оскільки якихось усталених відносин між Малі та Україною на сьогоднішній день немає... Річ у тім, що в Малі стався військовий переворот, який засудило ООН. Наразі у цій країні перебуває військова хунта, яка загалом не користується повагою серед країн Африки та держав Глобального Півдня", – пояснив він.
У Республіці Малі на північному заході Африки повстанці провели операцію та розбили чисельну групу бойовиків ПВК Вагнер разом з представниками армії країни. Також вони захопили їх військову техніку. Близький до керівництва ПВК канал "Разгрузка Вагнера" підтвердив загибель найманців, не уточнивши кількість. За версією ПВК, під час піщаної бурі туареги зібрали підкріплення загальною чисельністю понад 1000 бійців, після чого за два дні розгромили групу вагнерівців та малійських військових.
У постах російських "воєнкорів" йдеться про щонайменше 20 вбитих вагнерівців. Однак, за іншими даними (їх озвучив командир російської групі найманців "Русич", який сам у подіях не брав участі, але "там воювали його пацани"), може йтися про 80 ліквідованих та 15 взятих у полон вагнерівців. До речі, малійські повстанці туареги запропонували віддати полонених вагнерівців України. Туареги також кажуть про більш ніж 80 ліквідованих "вагнерівців".
Успіх туарегів у бою з "Вагнером" прокоментували у ГУР МО України. Представник розвідки Андрій Юсов підкреслив, що все, що робить Україна, відбувається в межах міжнародного права, водночас натякнувши, що хтось допомагав повстанцям-туарегам у протистоянні з "Вагнером", тому вони отримали "необхідну інформацію і не лише інформацію".
Після нападу повстанців-туарегів на найманців ПВК Вагнер у Малі Росія зіштовхнулася з певними військовими наслідками. Зокрема, держава-терорист перекидає туди своїх військових та терористів з інших частин Африки. Крім того, такі події змушують ворога відволікатися та витрачати сили.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.