Розподіл зобов'язань для кожної країни: як на саміті в Саудівській Аравії поділять Формулу миру

Просити іноземні держави брати на себе зобов'язання щодо кожного з 10 пунктів - нереально, пояснюють в Офісі президента України

Ігор Жовква
Ігор Жовква розкрив нюанси зустрічі у Джидді/Фото: Радіо Свобода

В Офісі президента пояснили. як саме говоритимуть про Формулу миру від України на саміті радників держав, який пройде 5-6 серпня у Саудівській Аравії. Кожна країна долучиться до окремого пункту Формули або ж до кількох. Просити іноземні держави брати на себе зобов'язання щодо кожного пункту - нереально. 

Про це розповів заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в інтерв’ю Радіо Свобода. 

"Є абсолютно припустимим, що країни Глобального Півдня не будуть брати участь в організації всіх 10 принципів української формули миру. Це абсолютно нормально. Тому одним із завдань саміту в Джидді буде розподіл відповідальності між країнами щодо співорганізації чи співлідерства у тому чи іншому пункті", - сказав він. 

Ігор Жовква навів такий приклад: якщо Китай говорить про ядерну безпеку, то Китай абсолютно, може бути співлідером у пункті №1 про ядерну безпеку. А якщо Бразилія переймається екологічними питаннями, вона спокійно може бути співлідером, співорганізатором у пункті №8.

"І це нормальна практика. Ми розуміємо різність позицій кожної країни. Зверніть увагу, що зараз все менше і менше лунає так званих альтернативних пропозицій, думок щодо миру. Тому що українська сторона, продовжуючи роботу над цієї формулою миру, враховує раціональні побажання наших партнерів", – сказав представник Офісу президента.

 Як виглядає Формула миру від України 

Нагадаємо, що у ній є 10 пунктів, кожен з яких ретельно розписали та пояснили. Для зручності назвемо кожен з них коротко, щоб розуміти, які питання обговорюватимуть на саміті та які зобов'язання будуть брати на себе ті чи інші країни. Справа тут знайдеться для кожної. 

  • Перше - радіаційна та ядерна безпека
  • Другий виклик – продовольча безпека
  • Третє – енергетична безпека
  • Четвертий виклик – звільнення всіх полонених і депортованих
  • П’яте – виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку
  • Шостий виклик – виведення російських військ і припинення бойових дій
  • Сьоме – справедливість: спецтрибунал для воєнних злочинців
  • Восьмий виклик – це екоцид, потреба негайного захисту природи
  • Дев'ятий – недопущення ескалації, гарантії безпеки для України
  • І десятий пункт – фіксація закінчення війни

Як писав Інформатор, Саудівська Аравія проведе перемовини щодо російсько-української війни за участю країн Заходу, України й, що найважливіше, ключових держав Глобального півдня. Зокрема будуть представлені Індія, Індонезія, Єгипет, Мексика, Бразилія, Чилі й Замбія. Організатори заявили, що запросили до участі 30 країн, але, ймовірно, їх буде понад 40. Зустріч, на рівні радників лідерів держав має відбутися 5–6 серпня в місті Джуда. Передбачається, що вона буде підготовчим етапом до Глобального саміту миру, який має відбутися до кінця року.

Ми також повідомляли, що Китай останньої миті заявив, що також відвідає цей саміт. В Україні таке рішення назвали історичним. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube