Розкрадено 140 мільйонів: в НАБУ повідомили про підозру нардепу, який організував схематоз на Укрзалізниці

Через корупційну схему нардепа державна компанія зазнала збитків на суму в понад 140 мільйонів гривень

НАБУ, Укрзалізниця, корупція

Національне антикорупційне бюро України 17 січня повідомило про підозру народному депутату, який організував корупційну схему в "Укрзалізниці". Внаслідок його дій державна компанія зазнала збитків на понад 140 млн гривень. Ім'я фігуранта не називається, але попередньо, мова йде про позафракційного нардепа Віктора Бондаря.

Про оголошення підозри офіційно повідомили у НАБУ. За даними детективів, нардеп-корупціонер розкрадав гроші державної компанії не сам, а з допомогою підприємця та групи інших зловмисників.

"Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ "Укрзалізниця" за завищеними цінами. Для цього вступили у змову з членами організованої групи, яка була своєрідним "бек-офісом" товариства, неформально контролювала його діяльність та за певний відсоток від суми закупівель могла забезпечити перемогу "потрібних" компаній у тендерах УЗ", – сказано у повідомленні.

За оцінками слідчих, схема реалізувалася у 2021-2022 роках. Внаслідок реалізації схеми з продажем кабелів в "УЗ" за завищеними цінами державна компанія зазнала збитків на 140 млн гривень.

Війна проти корупції: статистика від НАБУ

У жовтні виповнилося 10 років з дня підписання указу про створення агенства. За цей час детективи притягли до відповідальності 1500 людей, в тому числі 200 чиновників. Також завдяки НАБУ державі відшкодували понад 9 млрд грн збитків. Тільки у вересні 2024 року НАБУ та САП відкрили 51 кримінальне провадження і повідомили про підозру 15 особам.

Вперше НАБУ і САП повідомили про підозру 17 грудня 2015 року. Підозрюваним став посередник у передачі 4000 доларів хабаря одному із суддів міського суду Сєвєродонецька. Він обіцяв звільнити особу від відбування невідбутої частини покарання та зняти арешт з автомобіля.

У I півріччі 2024 року НАБУ та САП провели активну роботу у боротьбі з корупцією. Загалом було відкрито 323 нових розслідування, в рамках яких 166 осіб отримали статус підозрюваних, а 131 особа була обвинувачена. З них 36 корупціонерів були покарані.

Раніше Інформатор писав, що Верховна Рада 29 жовтня прийняла законопроєкт №12039 про угоди зі слідством у корупційних справах. Документ дозволяє викрити своїх спільників, відшкодувати збитки, виплатити великий штраф та отримати менший термін ув'язнення, ніж вимагає Кримінальний кодекс. Закон підтримали й САП і НАБУ.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube