Під санкції США потрапили два судна та дві компанії з Туреччини та ОАЕ
Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції проти суден та компаній, які порушили узгоджену цінову межу (60 доларів за барель - Ред.) під час продажу російської нафти. Міністерство фінансів США ввело обмеження 12 жовтня. В переліку є компанії Туреччини і ОАЕ.
Про це повідомляє Міністерство фінансів США. Окрім санкцій, накладених на компанії-постачальників, заблокованими є два судна, що перевозили нафту рф.
"Сьогодні Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запроваджує санкції щодо двох організацій та ідентифікує як заблоковане майно два судна, що користувалися послугами постачальників послуг коаліції та перевозили російську сиру нафту за ціною, що перевищує узгоджену межу цін", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що це підкреслює прихильність Міністерства фінансів США та його міжнародних партнерів до відповідального скорочення нафтових прибутків уряду рф та обмеження військової машини рф. Заступник міністра фінансів США Воллі Адеймо повідомив, що запровадження санкцій демонструє постійну прихильність скороченню ресурсів росії для її війни проти України та забезпеченню дотримання цінового ліміту. Ось перелік танкерів і компаній, які потрапили під санкції:
Унаслідок сьогоднішніх дій усе майно та майнові інтереси вищевказаних осіб, які перебувають у США або під контролем громадян США, буде заблоковано.
З 5 лютого 2023 року запрацювало ембарго на нафту та нафтопродукти (бензин, дизпаливо тощо) з росії. Цей напрямок є головним джерелом доходів рф. Головним виключенням з ембарго можна вважати так звану стелю цін. Фактично, це послаблення санкцій.
Її ввели для того, аби не призвести до обвалу російського експорту, значного стрибка цін на нафту та посилення інфляції західної економіки. Стеля цін скасовує ці обмеження як для нафти, так і для бензину, дизельного пального та інших нафтопродуктів, які рф продає в треті країни дешевше, за обумовлену вартість.
Стеля зараз складає 60 доларів за барель нафти. Водночас за дороге паливо стеля становить 100 доларів за барель (це авіакеросин та дизпаливо), і 45 доларів для дешевих, як мазут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.