Російський модуль "Наука" мимовільно включив двигуни після стикування з МКС: станцію почало обертати на орбіті

Читать на русском

В ході включення двигунів "Наука" виробив все своє паливо

Читать на русском
Російський модуль "Наука" мимовільно включив двигуни після стикування з МКС: станцію почало обертати на орбіті

В ході включення двигунів "Наука" виробив все своє паливо

У середу, 21 липня, о 17:59 за київським часом російська ракета «Протон-М» стартувала з космодрому Байконур із багатоцільовим лабораторним модулем «Наука». Цей модуль попрямує до МКС і має замінити модуль «Пірс», але в російської "Науки" виникли проблеми на орбіті, які не припиняються й після стикування зі МКС.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на N+1.

Російський модуль "Наука" мимовільно включив свої двигуни після стикування з Міжнародною космічною станцією, що призвело до зміни її орієнтації в космосі. Причина події поки неясна. Про це стало відомо з переговорів екіпажу МКС і наземного центру управління польотом. Після стикування космонавти Олег Новицький та Петро Дубров приступили до підготовки до відкриття люків між модулями «Зірка» та «Наука». За інформацією, яка надходить по трансляції NASA, вони почали відкривати внутрішній люк «Зірки», але в цей момент (приблизно о 19:45 за київським часом) мимовільно включилися двигуни «Науки». МКС почала безладно обертатися. Щоби протидіяти цьому руху і відновити стабільну орієнтацію станції довелося включити двигуни «Зірки», а потім і вантажного корабля «Прогрес». Момент включення двигунів можна подивитися на відео нижче по тайм-коду 1:03:55:

Зараз двигуни «Науки» вже відключилися, стабільність станції відновлено, повідомили по трансляції з ЦУПа в Х'юстоні. У ході "боротьби зі МКС" багатоцільовий лабораторний модуль "Наука" виробив все своє паливо. "Зірка" також витратила чимало палива, проте її можна дозаправити. Фахівці NASA всерйоз стурбовані ситуацією з "Наукою", яка, по суті, виробила свій науковий ресурс ще на Землі, адже їй уже майже 20 років. NASA передало на борт команду своїм астронавтам оглянути зовнішню поверхню американського сегмента на предмет "пошуку можливих уламків", і поки неясно, наскільки змінилася орбітальна швидкість станції. Тепер запуск Starliner, який запланований на сьогодні, знаходиться під питанням, і NASA розглядає всі можливі варіанти виходу із ситуації, аж до евакуації своїх астронавтів зі МКС.

Нагадаємо, російську «Науку» невдачі переслідують вже давно. Спочатку його запуск планували на 2007 рік, потім переносили на 2011-й і 2012-й, і тепер його відправили до МКС. Навіть у цьому році запуск довелося зрушити, адже модуль довелося повернути на доопрацювання вже після приміщення під носовий обтічник ракети «Протон-М». Річ у тому, що інженери забули закрити частину обладнання термоізоляцією, і це виявили ... користувачі соцмереж. Після старту в "Науки" розпочалася низка інших проблем. Спочатку зв'язок із ракетою зник ще під час старту, але пізніше відновився, а потім з'явилися нові:

  1. Центр управління польотами не отримав телеметричного підтвердження розкриття антени № 1 системи «Курс-А» (2АСФ1-М-ВКА).
  2. Також ніхто не почув телеметричні підтвердження розкриття стикувальній мішені надірного порту «Науки».
  3. Обидва датчики інфрачервоного горизонту ИКВ (infrared horizon sensors) видали стан «аварія» (failure message).
  4. Кілька двигунів причалювання і зближення (ДПС) також згенерувати стан «аварія» під час тестового орієнтування МЛМ.
  5. Через ці проблем довелося скасувати перший маневр з корекції орбіти модуля, щоб в інженерів було більше часу розібратися з двигунами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.