Російські спецслужби за великі гроші вербують поляків в даркнеті: серед наказів – дестабілізація виборів

Польський віце-прем'єр-міністр і міністр цифрових справ Кшиштоф Гавковський нагадав, що навіть невеликі стосунки з іноземною розвідкою є шпигунством, яке суворо карається

Російські спецслужби, Польща, вибори
Російські спецслужби масово вербують поляків для зриву виборів

Російські служби почали масово шукати поляків, які б брали участь у підривній діяльності, яка впливатиме на вибори в Польщі. План захисту передвиборчої кампанії у Польщі представлять вже невдовзі. Утім відомо, що основні зусилля росіяни спрямують на кіберпростір, а пропозиції "роботи" надходять у даркнет. Йдеться про "великі гроші". 

Про те, що російські спецслужби вербують поляків для впливу на результати виборів, заявив віце-прем'єр-міністр і міністр цифрових справ Кшиштоф Гавковський в ефірі RMF FM. Він нагадав охочим, що навіть "невеликі стосунки" з іноземною розвідкою є шпигунством, яке суворо карається.

Очільник Мінцифри Польщі повідомив, що план захисту виборів буде представлений вже невдовзі. Попередньо - у січні.

"Всі клуби та всі партії, які висувають кандидатів у президенти, будуть запрошені до співпраці. Має бути повна прозорість. Жодної цензури, повна відповідальність і, перш за все, протидія російському впливу, тому що сьогодні росіяни хочуть вплинути на польські вибори", — сказав Гавковський.

Він повідомив, що російська розвідка хоче виконувати завдання і проєкти в кіберпросторі, які б вплинули на виборчу кампанію в Польщі.

"Російські служби почали шукати в Польщі поляків, які б займалися роботою на іноземну розвідку, що вплинуло б на вибори.  Такі пропозиції з’являються в так званому "даркнет"", – сказав віце-прем’єр.

Він зазначив, що будь-які стосунки з іноземною розвідкою караються ув'язненням.

"У Польщі шпигунство суворо карається, і навіть невеликий вступ у стосунки з російськими службами є де-факто шпигунством", – підкреслив Гавковський.

За його словами, російська розвідка з січня шукала агентів для участі в цих діях. Міністр зазначив, що "йдеться про великі гроші".

"Я хотів усіх попередити, тому що такої ситуації в історії ще не було", - зазначив він.

Він повідомив, що Польща співпрацює з американськими інституціями і звіти про масштаби цього явища, ймовірно, з'являться в січні.

"Польща перебуває у стані війни з Росією в кіберпросторі, і це потрібно зупинити за будь-яку ціну", — сказав міністр цифрових справ.

Росія впливає на поляків, а через соцмережі — масово

У польських соцмережах існують сотні тисяч російських ботів, які працюють на розпалення ворожнечі між Україною та Польщею. Цілі мережі акаунтів, приміром, у TikTok розганяють чутливі теми для обох країн на фоні війни, лиш би домогтися свого — ослабити підтримку України головним сусідом. Ботоферми розганяють теми міграції, фінансування військової допомоги Україні, грають на темі соціальних виплат біженцям. Деякі боти пропагують відкриту ненависть до українців, вигадують фейкові історії про українських громадян, але і, на жаль, попри численні скарги, продовжують існувати і проводити антиукраїнську діяльність. 

Нещодавно серед поляків фіксували так звані "патрулі обивательські", які масово прокотилися країною. Хто фінансує ці новоутворення невідомо, але абсолютна більшість з них виступає проти українців, підіграючи таким чином Москві. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube