Уповноважена з питань державної мови Олена Івановська вважає, що російська мова не повинна мати жодних привілеїв у законодавстві, особливо в умовах війни. Вона закликала сформувати єдиний україномовний простір як частину безпекової та гуманітарної стратегії держави
Уповноважена з питань захисту державної мови Олена Івановська виступила за ліквідацію привілейованого становища російської мови в українському законодавстві. Вона заявила, що символічна нерівність, яка досі зберігається, є неприйнятною в умовах війни. Вона наголошує: мова - це питання ідентичності й національної безпеки.
"Необхідно усунути символічну нерівність у законодавстві, зокрема, скасувати особливий статус російської мови, яка в умовах збройної агресії РФ є не тільки засобом комунікації, а й інструментом дестабілізації", - пояснила вона в інтерв’ю "Укрінформу".
Івановська наголосила на важливості створення єдиного україномовного середовища, що є ключовим не лише для національної ідентичності, а й для безпеки, гуманітарної політики та суспільної єдності. Вона також повідомила, що серед її пріоритетів - повна інтеграція української мови в сучасні цифрові продукти, державні платформи, інтерфейси, штучний інтелект, відеоігри та інші технології.
15 липня Кабінет Міністрів України призначив Олену Івановську новою уповноваженою із захисту державної мови. Вона стала другою особою на цій посаді, яку було створено у 2019 році. Першим мовним омбудсманом був Тарас Кремінь, який боровся з російськомовністю дітей, займався прихованою рекламою, потрапляв у скандали і навіть наполягав на зміні гімну міста Одеса.
Івановська має ступінь доктора філологічних наук, викладає в КНУ імені Тараса Шевченка та спеціалізується на фольклористиці, зокрема звичаєвому праві та методиці викладання фольклору.