Росіяни застосували нову тактику під час наступу на Харківщину: аналіз ISW

Читать на русском

Якщо темпи російського наступу на Харківщині залишаться відносно низькими, то окупанти, ймовірно, зосередяться на закріпленні нових позицій, кажуть в ISW

Читать на русском
Наступ на Харківщину
На Харківщині у ворога великі втрати

Якщо темпи російського наступу на Харківщині залишаться відносно низькими, то окупанти, ймовірно, зосередяться на закріпленні нових позицій, кажуть в ISW

Темп наступу росіян на півночі Харківської області, схоже, сповільнився за останню добу. Ймовірно, це трапилося через нову тактику окупантів та їхні великі втрати. Ворог планує об'єднати плацдарми у Липцях й Вовчанську та створити прикордонну "буферну зону".

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики підтвердили, що російські війська надають перевагу створенню "буферної зони" в районі кордону, а не глибокому проникненню на територію Харківської області, про що повідомлялося раніше. Кілька українських військових чиновників повідомили 14 травня, що, на їхню думку, ситуація в Харківській області повільно стабілізується.

Кілька російських й українських джерел також повідомили, що окупанти використовують нову тактику в цьому напрямку - невеликі штурмові групи чисельністю не більше п'яти осіб проникають на українські позиції, а потім об'єднуються з іншими невеликими штурмовими групами в більшу ударну групу. Кадри з безпілотника, зняті нібито у Вовчанську, показують, що російська піхота діє в межах населеного пункту невеликими штурмовими групами, що підтверджує ці повідомлення.

Військові аналітики вважають, що використання невеликих штурмових груп може сприяти збільшенню втрат живої сили росіян і техніки та сповільненню загального темпу наступу на цьому напрямку. Один російський військовий коментатор, який раніше служив інструктором підрозділу "Штурм-З", поскаржився, що кадри з невеликими російськими штурмовими групами свідчать про погану підготовку, а не про нову ефективну тактику.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що зростання російських втрат на цьому напрямку призводить до зниження загального темпу наступальних операцій. Начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич припустив, що російські війська втратили до 1 740 солдатів на цьому напрямку лише за останню добу, що є дуже високим показником втрат.

В ISW наголосили, що не можуть підтвердити цю цифру, але ймовірний рівень втрат відповідає загальному уповільненню темпів наступу, що спостерігалося 14 травня. Аналітики дійшли висновку, що якщо темпи російських операцій залишаться відносно низькими, російські війська, ймовірно, зосередяться на закріпленні нових позицій і нарощуванні бічного виступу в Харківській області шляхом об'єднання угруповань у Липцях і Вовчанську та створення "буферної зони" в прикордонній зоні, замість того, щоб просуватися далі вглиб області.

Наступ на Харківщину
Наступ на Харківщину

Бої у Харківській області

Російські війська не припиняють спроб просунутися на Харківщині. Росіяни задіяли значні ресурси - за даними РНБО, у наступі на Харківському напрямку беруть участь близько 30 тисяч солдатів РФ. Зважаючи на кількість, просуваються вони доволі повільно. Ще 20 тисяч солдатів РФ зосереджені в тому районі поблизу кордону з Харківщиною.

Ворог захоплює нові села на шляху до села Липці, звідки окупанти зможуть бити артилерією по Харкову. Це суттєво ускладнить ситуацію для мешканців великого міста.

Як повідомляє проєкт DeepState, російські окупанти в ході наступу у Харківській області просунулися біля Вовчанська. А на Бахмутському напрямку зафіксовано просування росіян біля Калинівки.

Нагадаємо, Зеленський на зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном назвав кількість Patriot, необхідних для захисту Харкова й області.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.