Росіяни у війні проти України все частіше використовують застаріле радянське озброєння. Що це означає?

Росіяни у війні проти України все частіше використовують застаріле радянське озброєння. Що це означає?

Читать на русском

Ворог уже заощаджує ті ресурси, які витратив на війну проти України

Читать на русском
Росіяни у війні проти України все частіше використовують застаріле радянське озброєння. Що це означає?

Ворог уже заощаджує ті ресурси, які витратив на війну проти України

З початку російської агресії українська авіація нанесла близько 2 400 авіаударів по окупаційних військах. Наші військові нищать склади боєприпасів, техніку та живу силу противника. Водночас росіяни застосовують у війні застаріле радянське озброєння. 

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що ворог уже заощаджує ті ресурси, які витратив на війну проти України. Запаси рф "просіли" тому, окупантам доводиться використовувати застаріле радянське озброєння: ракети Х-22 і Х-59, а також комплекси С-300. 

"Буквально годину тому збито ще один вертоліт окупантів Ка-52 військовослужбовцями повітряного командування "Південь" у Херсонській області. Саме напередодні військовослужбовці цього повітряного командування знищили власне ракети Х-101, 4 із 5 знищено… Одна з них знищена військовим повітряного командування "Схід". Це хороший результат. Крім того, на сході за ніч збили 2 ворожих безпілотники, також наша ППО сухопутних військ теж не сидить склавши руки: знищено штурмовик Су-25 окупантів", - сказав Ігнат.

Він зазначив, що завдяки бойовому досвіду знищується дедалі більше крилатих ракет, які противник запускає по Україні. Однак не всі з них вдається ефективно збивати, тому що є ще балістичні ракети та надзвичайно швидкі ракети, які не під силу тим засобам, які є у нас на озброєнні. За його словами, наша авіація не припиняє завдавати ударів з повітря. З початку російської агресії по окупаційних військах завдали близько 2 400 авіаударів. 

"Ми бачимо таку тенденцію, що ворог дедалі частіше застосовує застаріле радянське озброєння. Якщо вчорашня доба – Х-101 ракети летіли, то це уже рідкість, тому що Х-101 надзвичайно дорогі ракети, понад 5 мільйонів доларів чи 6, а може, й більше. Це найбільш технологічні ракети, які росія проти нас використовує.

Часто застосовуються ракети радянського виробництва: Х-22, Х-59. А також і комплекси С-300, які призначені для збиття повітряних цілей, використовуються для ударів по наземних цілях. Щоправда, дальність цього комплексу – 75 кілометрів, тому противник має обмежений ресурс у дальності його застосування. Це свідчить про те, що ворог уже заощаджує ті ресурси, які витратив на війну проти України. За даними розвідки, усе у противника просів той запас. Він додав, що росія звертається по безпілотники до Ірану, а по снаряди для артилерії – до Північної Кореї.

"Зрозуміло, що не все так добре у їхньому військово-промисловому комплексі. Натомість Україна очікує поставок західної зброї – німецьких комплексів IRIS-T та норвезьких комплексів NASAMS, які зможуть посилити систему протиповітряної оборони (ППО) України", - сказав Ігнат.

Росіяни зіткнулися з великими проблемами в Україні

Окрім проблем з озброєнням, окупанти швидко втрачають і живу силу. У зв'язку з цим вони намагаються мобілізувати всіх, кого можуть. Серед них — місцеві мешканці Луганської області,  "москвичі", "пітерці", строковики, "вагнерівці". Однак ті, хто зараз воює, мають низький морально-психологічний стан. У своїх розмовах, перехоплених СБУ, вони скаржаться рідним на неефективність своїх атак, а також обговорюють варіанти, які дозволять їм уникнути бойових дій. 

Нагадаємо, ЗСУ звільнили населений пункт у Донецькій області та ще два — на півдні України. Крім того, російські військові намагаються йти у штурм на кількох напрямках, але без успіху

Також Інформатор писав, у росії продовжується агонія через вторгнення в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.