Росіяни наступають під Покровськом і просуваються на Курщині та кордоні Донецької та Запорізької областей: карти ISW

Інститут вивчення війни 19 жовтня публікує карти боїв на фронті та повідомляє, які зміни відбулися

війна в Україні
Росіяни продовжили наступ, але успіхів не досягли

Російські війська продовжують просуватися на фронті в кількох районах. Зокрема в Курській області, на Донбасі та на кордоні Донецької та Запорізької областей. Крім того, росіяни, можливо захопили Плехово на Курщині.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) 19 жовтня. Аналітики публікують геолокаційні карти боїв за добу.

Бої у Курській області

18 жовтня спостерігалося пересування підрозділів 155-ї морської піхоти РФ на захід від Малої Локні. Водночас російські військові джерела стверджують, що їх війська сформували тактичні пів оточення навколо українських позицій у районах Любимівки та Толстого Лугу. Були також заяви про просування росіян у декількох інших напрямках, однак аналітики не виявили підтвердження даних.

Російські військкори повідомляли, що їх війська сформували тактичні пів оточення навколо українських позицій у районах Любимівки та Толстого Лугу, які розташовані на південний схід від Коренево. Вони також стверджують, що українські підрозділи відступають з районів Зеленого Шляху та Плехово, при цьому можливо окупанти захопили Плехово.

Блогери у РФ додають, що російські війська просунулися в кількох інших напрямках, зокрема:

  • на південний схід від Коренево в районах Зеленого Шляху та Дар'їно;
  • на схід від Коренево, зокрема в Крем'яному та Ольгівці;
  • на північний схід від Суджі в Черкаському Порічному, Михайлівці та Мартинівці;
  • на північ від Суджі біля Малої Локні;
  • на схід від Суджі в районі Агронома;
  • на південний схід від Суджі в Плехово та Фанасіївці.

Однак аналітики Інституту вивчення війни (ISW) не знайшли візуального підтвердження цих заяв. Вони повідомляють, що 18 жовтня бої продовжувалися в Глушківському районі, на захід від основного українського виступу в Курській області.

аналітики 1

Бої у Харківській області

На сході України, в Харківській області росіяни проводили атаки в районах Вовчанська та Стариці. Однак ситуацію на фронті це не змінило. Також були заяви про можливе просування російських військ у центральній частині Вовчанська. Однак аналітики не підтвердили ці дані.

аналітики 2

Бої у Луганській області

Геолокаційні дані, опубліковані 17 та 18 жовтня, також свідчать про просування російських військ у центральну та північну частини Кругляківки, що розташована на південь від Куп'янська, а також у лісовій зоні на захід від Дібрової, що неподалік Кремінної.

Російські військові блогери заявляли про просування армії РФ у районі Вишневого на заході від Сватового, а також у напрямках Невського та Новосадового на північний захід від Кремінної. Проте аналітики ISW не змогли підтвердити цю інформацію.

Протягом 17-18 жовтня російські війська продовжували активні наступальні дії у таких напрямках:

  • на північ від Куп'янська в районі Голубівки;
  • на північний схід від Куп'янська в Синьківці;
  • на південний схід від Куп'янська в районах Степової Новоселівки, Колісниківки, Лозової, Новоосиново та Піщаного;
  • на захід від Сватового біля Вишневого та Надії;
  • на південний захід від Сватового у напрямках Греківки, Дружелюбівки, Катеринівки та Новомихайлівки;
  • на північний захід від Кремінної у Новосадовому, Невському та Макіївці;
  • на захід від Кремінної в Терному та Торському;
  • на південний захід від Кремінної біля Серебрянки;
  • на південь від Кремінної в Білогорівці;
  • і поблизу самої Кремінної.

аналітики 3

Бої в Донецькій області

Російські військові блогери 17 та 18 жовтня повідомляли про просування армії РФ на північ від Верхньокам'янського, однак підтвердження зміни лінії фронту у напрямку Сіверська аналітики не зафіксували.

Також, 18 жовтня, російські війська продовжили наступ у районі Часового Яру. Окремі джерела стверджували про просування на південний схід від Часового Яру та на північний захід від Калинівки, але аналітики ISW не виявили доказів.

Також противник проводив наступальні операції в районах Часового Яру, Григорівки, Миньківки, Івановського та Ступочок.

аналітики 4

Протягом 17-18 жовтня російські війська продовжували наступ:

  • на північ від Торецька в районі Диліївки;
  • поблизу самого Торецька;
  • на захід від Торецька в напрямку Щербинівки та Романівки;
  • на південний захід від Торецька до Сухої Балки;
  • на південь від Торецька в Нелипівці.

аналітики 5

Також російські війська продовжили операції на схід та південний схід від Покровська. 17-18 жовтня спостерігалося просування на схід від Курахового в центральній та західній частинах Максимільянівки під час механізованого наступу. Окремі російські джерела стверджували, що окупанти встановили контроль над Максимільянівкою, однак ISW не підтверджує це.

Також противник продовжував наступ поблизу Курахового та на його схід у районах Острого, Георгіївки та Далекого.

аналітики 6

Бої на півдні країни

17 та 18 жовтня російські війська продовжили наземні атаки на заході Запорізької області. Також у ці дні противник активізував атаки на північ від Роботиного в напрямку Новоданилівки, а також на північний захід від цього населеного пункту в районі Новоандріївки.

Крім того, російські війська продовжували наступальні дії на лівобережжі Херсонської області, але також не досягли успіхів.

аналітики 7

Росія прискорила наступ в Україні

Протягом серпня-вересня 2024 року армія Російської Федерації суттєво активізувала наступ на фронті, захопивши за цей період більше території України, ніж за весь 2023 рік. За даними аналітиків UA War Infographics, росіяни окупували в 5,5 раза більше площі, ніж раніше.

Ключовою причиною цього стало значне збільшення кількості штурмів з боку РФ на фоні нестачі техніки та зброї у Збройних Силах України. Відповідно до інфографіки, окупація українських територій відбувалася в геометричній прогресії.

Протягом першого півріччя 2024 року ворог в середньому захоплював 200 квадратних кілометрів на місяць. У серпні цей показник зріс до 351 квадратного кілометра, а у вересні досяг рекордних 468 квадратних кілометрів. Аналітики вказують, що серед причин такого різкого збільшення захоплених територій є не лише недостатня кількість техніки і зброї для оборони, а й затримки в постачанні озброєння до України.

Раніше також росіяни розпочали наступ на Бердянському напрямку Запорізької області і мають перші успіхи. Також повідомлялося, що Росія може перекинути в Україну кілька тисяч північнокорейських солдатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube