Росіяни намагаються просуватися на Куп’янському напрямку: в ISW показали карти боїв

Читать на русском

Окупанти зосереджують близько 100 тисяч осіб на Куп'янському та Лиманському напрямках

Читать на русском
Карти боїв в Україні
Окупанти просуваються на кількох напрямках. Колаж: Інформатор

Окупанти зосереджують близько 100 тисяч осіб на Куп'янському та Лиманському напрямках

Російські окупанти намагаються просуватися на Куп’янському напрямку. Зокрема, їм вдалося пройти вперед на захід від Бахмуту, у межах Іванівського, на північний захід і захід від Авдіївки, на північ від Красногорівки, на південь від Невельського, на південний захід від міста Донецька, на північ від Новомихайлівки, у районі кордону Донецько-Запорізької області, а також на південь від Урожайного. На більшості напрямків тривали позиційні бої. 

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Росіяни зосереджують близько 100 тисяч осіб на Куп'янському та Лиманському напрямках.

Луганська область

Протягом 29 березня уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна тривали активні бої, але підтверджених змін лінії фронту там не зафіксовано. Українські та російські джерела повідомляють, що бойові дії велися на заході від Кремінної біля Тернів та на південь від Креммінної біля Білогорівки.

За словами заступника командира українського загону, який діє на Куп'янському та Лиманському напрямках, російські війська продовжують зосереджувати близько 100 тисяч осіб на Куп'янському та Лиманському напрямках і планують проводити ротації щонайменше раз на тиждень за рахунок живої сили та втрат обладнання.

Окупанти, зокрема, активно накопичують особовий склад і техніку, а також відправляють невизначені додаткові сили на Куп'янський напрямок для продовження захоплення Куп'янська та Куп'янська-Вузлового. Військовий зазначив, що російські сили найбільш активні на Лиманському напрямку у районі Білогорівки та Тернів і безуспішно намагаються продовжити наступ на Куп'янському – в районі Синьківського (на північний схід від Куп'янська) та Іванівки (на південний схід від Куп'янська).

Водночас ДРГ, які б намагалися проникнути в Україну через кордон з рф, не зафіксували. Керівник Харьківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що українські сили не помітили зосередження російських військ для нападу на місто Харків. Відомо, що поблизу Білогорівки діють підрозділи 7-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР”).

Росіяни намагаються просуватися на Куп’янському напрямку: в ISW показали карти боїв 1

Донецька область

Аналітики зазначають, що росіяни незначно просунулися на захід від Бахмуту. Опубліковані 26 березня геолокаційні знімки показали, що окупанти здійснили невеликий рух у межах селища Іванівського, розташованого на захід від Бахмута. Позиційні бої тривали на захід від Бахмута в районах Часів Яру, Нового, Іванівського, на південний захід від Бахмута в районах Кліщіївки та Андріївки.

Речник української бригади, яка воює на Бахмутському напрямку, заявив, що російські безпілотники та розвідники становлять значну загрозу для українських сил у цьому районі, загарбники їх активно використовують. Повідомляється, що підрозділи 11-ї окремої гвардійської десантно-штурмової (ВДВ) російської бригади зараз діють на захід від селища Іванівського.

Росіяни намагаються просуватися на Куп’янському напрямку: в ISW показали карти боїв 2

Водночас ворог нещодавно просунувся на північний захід та захід від Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 29 березня. Згідно з геолокаційними кадрами, росіяни продовжили свій рух на північ від Красногорівки (розташованого на північний захід від Авдіївки). Ще 19 березня кадри показали, що російські сили також незначно просунулися на південь від Невельського (розташованого на південний захід від Авдіївки). Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районах Семенівки та Бердичів, на захід від Авдіївки неподалік селища Тоненьке та Уманське, на південний захід від Авдіївки біля селища Первомайського та Невельського.

Росіяни намагаються просуватися на Куп’янському напрямку: в ISW показали карти боїв 3

Також ворог незначно просунувся на південний захід від міста Донецька на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі станом на 29 березня. Згідно з геолокаційними кадрами, опублікованими 28 і 29 березня, росіяни незначно просунулися на північ від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). За даними українських та російських джерел, позиційні бої тривали на захід від Донецька поблизу Красногорівка та Георгіївки, на південний захід від Донецька, біля селища Водяного.

Росіяни намагаються просуватися на Куп’янському напрямку: в ISW показали карти боїв 4

Окупанти мають успіхи у районі кордону Донецько-Запорізької області на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 29 березня. Вони нещодавно незначно просунулися на південь від Урожайного (на південь від Великої Новосілки). Бої тривали поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) і на північ від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Зазначається, що на Шахтарському напрямку (район кордону Донецько-Запорізької області) діють підрозділи російської 30-ї артилерійської бригади (36-ї загальновійськової армії (ОАО), СВО).

Росіяни намагаються просуватися на Куп’янському напрямку: в ISW показали карти боїв 5

“Південна вісь”

Протягом 29 березня позиційні бої тривали неподалік від Роботиного та на північний захід від Вербового (що знаходиться на схід від Роботиного) на заході Запорізької області, але підтверджених змін у лінії фронту за цей період не зафіксовано. Зокрема, бої відбуваються поруч із Роботиним, де діють підрозділи російського 71-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ).

Росіяни намагаються просуватися на Куп’янському напрямку: в ISW показали карти боїв 6

Росіяни намагаються просуватися на Куп’янському напрямку: в ISW показали карти боїв 7

Крім того, 29 березня тривали позиційні бої на східному (лівобережному) напрямку Херсонської області. Ймовірно, поблизу Кринок.

Росіяни намагаються просуватися на Куп’янському напрямку: в ISW показали карти боїв 8

Ситуація на фронті

Напередодні в ISW завили, що росія може розгорнути нові наступальні операції не лише на сході та півдні України, а й на інших ділянках кордону. Ворожа армія має потенціал для зосередження сил у будь-якій точці понад 3000-кілометрової лінії фронту, змушуючи Україну перерозподіляти свої обмежені ресурси.

Хоча візуальних підтверджень зосередження сил у Брянській області наразі немає, ISW не виключає ймовірності наступу з цього напрямку. Росія може розраховувати на те, що Україна буде змушена реагувати на будь-які нові загрози, оголюючи інші ділянки фронту. За словами аналітиків, українське командування вже змушене давати пріоритет критичним ділянкам фронту, тому передислокація сил може мати значний вплив на ситуацію

Крім того, з початку 2024 року росія захопила майже на 100 квадратних кілометрів більше, ніж за три останні місяці 2023 року. Військові аналітики бачать кілька причин такого прискорення. Це нестача зброї в України - українські сили відчувають труднощі з протистоянням російському наступу через брак озброєння. А також більш сприятливі погодні умови взимку, ніж восени.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.