Російська армія має потенціал для зосередження сил у будь-якій точці фронту
Росія може розгорнути нові наступальні операції не лише на сході та півдні України, а й на інших ділянках кордону. Ворожа армія має потенціал для зосередження сил у будь-якій точці понад 3000-кілометрової лінії фронту, змушуючи Україну перерозподіляти свої обмежені ресурси.
Про те, як потенційно може діяти ворог у ході нового наступу, пишуть аналітики Інститут вивчення війни (ISW). Фахівці зазначають, що навіть обмежені атаки на нових напрямках можуть дестабілізувати ситуацію для українських військ, адже їм доведеться відводити сили з активних ділянок фронту.
Хоча візуальних підтверджень зосередження сил у Брянській області наразі немає, ISW не виключає ймовірності наступу з цього напрямку. Росія може розраховувати на те, що Україна буде змушена реагувати на будь-які нові загрози, оголюючи інші ділянки фронту. За словами аналітиків, українське командування вже змушене давати пріоритет критичним ділянкам фронту, тому передислокація сил може мати значний вплив на ситуацію.
ISW не вірить, що росія раптово віддасть пріоритет новому фронту над Донбасом, але ймовірність таких дій не виключається. Російські війська, ймовірно, зможуть провести широкомасштабну наступальну операцію лише в одному напрямку у найближчі місяці.
Завдяки допомозі Заходу та зусиллям України щодо мобілізації сил, наслідки таких дій росії можуть бути мінімізовані. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Сили оборони будують укріплення на Сумщині у відповідь на повідомлення про нарощування російських сил у Брянській області. Голова Сумської ОВА Володимир Артюк також зазначив, що українська влада не помітила жодних ударних угруповань біля кордонів з Сумщиною. ISW підкреслює, що майбутні російські наступальні операції не обов'язково обмежуються наявними лініями фронту, і росіяни можуть використовувати цю тактику, щоб виснажити українські ресурси.
Хоча ймовірність наступу росії на Харків з метою його захоплення все ще існує, як і військові аналітики ISW, так і головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський ставлять під сумнів готовність окупантів до такої операції. Нестача сил та ресурсів може зробити цю кампанію надзвичайно амбітною та ризикованою для росії, а у гіршому випадку - взагалі фатальною.
За даними Інституту вивчення війни (ISW), наразі не спостерігається ознак підготовки до масштабного наступу на Харків. Збільшення чисельності військ, ймовірно, буде використано для посилення кордону та проведення проміжних операцій, а не для оточення міста. Мобілізовані новобранці та "некомпетентні" резервісти не володіють достатньою підготовкою для прориву української оборони.
Навіть у разі успішного виходу до річки Оскіл, подальше просування в Харківську область зі східного берега залишається складним завданням. ISW підкреслює, що оточення Харкова потребуватиме 300 тисяч додаткових військовослужбовців, яких у росії наразі немає.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що головком Олександр Сирський розповів про новий наступ української армії. Він додав,що ЗСУ прагнуть максимально виснажити сили росії, а потім вдарити по окупантах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.