Росіяни на фронті масово використовують алюмінієві дрони: вони примітивні, але небезпечні для ЗСУ

Безпілотники з алюмінієвими рамами не дуже технологічні, в них використовуються ті ж самі китайські компоненти, які популярні й серед українських виробників

Алюмінієві дрони
Алюмінієві дрони постачають до російської армії тисячами

Російські окупанти масово використовують в Україні алюмінієві дрони. Вони дешеві та примітивні, але додають неприємностей ЗСУ. Все тому, що наші військові не дуже забезпечені РЕБами під частоти цих БПЛА, а їх постачають загарбникам на фронт тисячами.

Про це йдеться в матеріалі Інформатора "Південний фронт. Як дрони розширюють "сіру зону" та що кажуть бійці про технології ворога: репортаж". Ці російські дрони, виготовлений з алюмінію. Інформатору продемонстрували у лабораторії 3D-Tech.

Російський дрон компанії "Судний день"
Російський дрон компанії "Судний день"

 Хоча дрон зроблений з досить легкого металу, його вага значно перевершує карбонові рішення та обмежує його в об’ємі застосовуваної вибухівки. Тобто конструктивно російський БПЛА поступається українському.

Втім широкий доступ росіян до плат дозволяє їм масово створювати такі дрони та активно застосовувати їх на фронті. Це додає неприємностей для українського війська.

"Ці дрони робить компанія "Судний дєнь". Вони наразі мають дуже велику кількість таких дронів. На жаль, наші хлопці не дуже забезпечені РЕБами під їхні частоти, тож дуже страждають від цієї компанії. Вони використовують алюмінієві рами, напевно тому, що в Росії багато дешевого алюмінію. Виріб не дуже технологічний, але вони роблять їх у великому обсязі та швидко мобілізують виробництва на виготовлення цього так званого "дрона". Їх виробляють та постачають до російської армії тисячами. Використовують ті ж самі китайські компоненти, популярні й серед наших виробників", - розповідає інженер компанії 3D-Tech Олексій.

Які ще дрони виготовляє Росія

Видання Defense Express дізналось, з чого у Росії виготовляють розхвалені пропагандою нові БПЛА "Гербера". Виявилось, що він частково зроблений зі звичайнісінького пінопласту. У дрона є й інші недоліки. Наприклад, ударна версія "Гербери" під час наведення на ціль використовує телевізійний канал з доволі посередньою камерою. Зокрема наведення на термінальній ділянці здійснюється оператором вручну, як FPV-дроном.

Також ймовірно й те, що дальність польоту дрона із бойовою частиною достатньо мала - до сотні кілометрів. Перша збита "Гербера" була обладнана 4G-модемом, що дозволяло ворогу мати у певних районах швидкісний канал зв'язку для передачі відео.

Раніше Інформатор писав, що росіяни почали використовувати на фронті спеціальні аеростати. Вони які допомагають атакувати українські об'єкти не лише по лінії фронту, а й глибоко в тилу. Ці повітряні об'єкти підіймаються на висоту від 500 до 3000 метрів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube