Made in Russia: ворог виготовляє бойові дрони Гербера із пінопластовими фюзеляжами (фото)

Іранський Шахед для інженерів і працівників заводу в татарській Єлабузі залишається недосяжною планкою, вважають експерти

Дрони Гербера

Експерти дізнались, з чого у Росії виготовляють розхвалені пропагандою нові БПЛА Гербера. Виявилось, що хні фюзеляжі зібрані не з металу і навіть не з термостійкого пластику, а звичайнісінького пінопласту. Крім того, дрон має й інші суттєві недоліки.  

Про це повідомляє Defense Express. Тут показали фото дрона - виявилось, що усередині він доволі примітивний. 

Як пояснює видання, оригінальне відео з дроном "Гербера" було розповсюджено ворожим підрозділом "Сталинские соколы", який тісно пов'язаний із заводом в Єлабузі в російському Татарстані, де виробляються ударні БпЛА Shahed.

"У РФ Герберу називають "молодшою сестрою" Shahed-а, проте мова йде про БПЛА з абсолютно іншими цілями та можливостями. А з огляду на те, як і з чого зібрано вже російську Герберу, вочевидь саме іранський дрон для працівників Єлабуги залишається недосяжною вершиною технологій", - зауважує Defense Express.

Видання показало фото безпілотника, який збили над Києвом. Виявилось, що він частково зроблений зі звичайнісінького пінопласту. 

Made in Russia: ворог виготовляє бойові дрони Гербера із пінопластовими флюзеляжами (фото) 1

На фото видно, як росіяни закріпили гвинтами фюзеляж до корпуса. Можна, звичайно, стверджувати, що йдеться про легкий матеріал, проте пінопласт явно не з тих, який підходить для військового виробництва.  

Made in Russia: ворог виготовляє бойові дрони Гербера із пінопластовими флюзеляжами (фото) 2

У дрона є й інші недоліки. Наприклад, ударна версія "Гербери" під час наведення на ціль використовує телевізійний канал з доволі посередньою камерою. Зокрема наведення на термінальній ділянці здійснюється оператором вручну, як FPV-дроном.

"Тобто точність залежить від майстерності оператора. І на відео якраз зафіксовано, як оператор схибив. І те, що відео з цим дублем було опубліковано вже прямо говорить, що кількість "Гербер" у ворога наразі обмежена кількість", - пише Defense Express.

Також ймовірно й те, що дальність польоту дрона із бойовою частиною достатньо мала - до сотні кілометрів. Перша збита "Гербера" була обладнана 4G-модемом, що дозволяло ворогу мати у певних районах швидкісний канал зв'язку для передачі відео.

Також видання нагадує, що упродовж останніх тижнів ворог застосував проти України два нових типи БпЛА у п'яти атаках. Дрони були виготовлені з пінопласту та фанери, а один з них мав камеру й SIM-карту українського мобільного телефону для передачі зображень російським військовим.

 Війна технологій

Раніше Інформатор писав, що росіяни почали використовувати на фронті спеціальні аеростати. Вони які допомагають атакувати українські об'єкти не лише по лінії фронту, а й глибоко в тилу. Ці повітряні об'єкти підіймаються на висоту від 500 до 3000 метрів.

Україна запустила у серійне виробництво військового робота-невидимку Ratel Н, який працює безшумно. На нього можна встановити РЕБ, мобільний пункт спостереження, бойовий модуль або розмінувальну установку, також він здатен евакуйовувати поранених.

Загалом українські розробники працюють над тим, щоб ЗСУ мали сучасні й ефективні технічні засоби для боротьби з ворогом. На території країни запустили близько 250 стартапів у секретних місцях, про які не знають росіяни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube