Росіяни почали використовувати аеростати, які допомагають бачити ППО та атакувати українські об'єкти в тилу

Українські захисники помітили застосування армією РФ аеростатів найрізноманітніших розмірів для організації радіозв'язку

аеростат
Росіяни почали використовувати на фронті спеціальні аеростати

Українські захисники помітили, що росіяни почали використовувати на фронті спеціальні аеростати. Вони які допомагають атакувати українські об'єкти не лише по лінії фронту, а й глибоко в тилу. Ці повітряні об'єкти підіймаються на висоту від 500 до 3000 метрів. 

Про це заявив військовий Сергій Бескрестнов, більш відомий за позивним Флеш. Він показав у Facebook, як виглядають ворожі аеростати, додавши коментаря: 

"Показую для аеророзвідки, як це виглядає. Російська позиція з аеростатом. Щоразу наповнювати гелієм зонд складно і дорого, тому вони тримають його в такому вигляді. Це також забезпечує швидкій запуск. На фото десь 35-40 кубів. Поднімає до 20 кг". 

Росіяни почали використовувати аеростати, які допомагають атакувати українські об'єкти глибоко в тилу 1

Ці засоби, залежно від розміру, містять від 15 до 300 кубометрів гелію, підіймаються на висоту від 500 до 3000 метрів та розташовуються на відстані від 20 до 50 км від лінії бойового зіткнення.

Водночас офіцер Збройних сил України та розробник далекобійних ударних дронів Юрій Касьянов наголосив, що прив'язані аеростати, які наповнені гелієм, можуть підійматися на висоту до 3 км разом з ретрансляторами для військових радіостанцій та обладнанням для зв'язку з розвідувальними безпілотниками. За допомогою цього російські безпілотники залітають далеко в тил України та помічають важливі цілі, такі як літаки, засоби ППО, штаби та склади.

"Тобто, такі аеростати - вельми важливий елемент сучасної високотехнологічної війни, який дає ворогові суттєві переваги. Як із ними боротися? Легко! Ці аеростатні позиції знаходяться на порівняно невеликій відстані від лінії фронту - до 50 км, їх важко замаскувати, тож на супутникових знімках, або знімках з наших розвідувальних БпЛА вони надійно ідентифікуються", - пояснив Касьянов у Facebook. 

Але знешкодити ці об'єкти можна. За словами Касьянова, нескладні й недорогі ударні дрони літакового типу, які є в українців, навіть із невеликим зарядом в 1-3 кг, спрямовані на позиції, зможуть або знищити аеростат на землі, або обірвати трос разом з електричним кабелем. Ворог прикриватиме аеростати засобами ППО, але що більше ракет він витратить на невеликі й недорогі дрони - то краще для нас.

"З нашого боку витрати менші - потрібні супутникові знімки і мобільні групи запускачів літаків-камікадзе. А вони у нас є", - наголосив Касьянов.

Росіяни почали використовувати аеростати, які допомагають атакувати українські об'єкти глибоко в тилу 2

На фронті все ще не вистачає снарядів

Основне завдання зараз на фронті - це забезпечення української армії, стверджує президент Володимир Зеленський. Україні, попри те, що почала надходити допомога Заходу, все ще катастрофічно не вистачає снарядів. За даними Reuters, дефіцит снарядів в Україні у 2024 році виник через ряд прорахунків військових США та НАТО, які мають важливе значення для забезпечення військових потреб країни. Рішення, які не дійшли до справи у період з 2014 по 2022 років, могли б різко нарости виробництво снарядів у разі потреби. 

Водночас стало відомо, що у рамках чеської ініціативи в Україну доставлять ще 100 тисяч боєприпасів протягом липня-серпня. До ініціативи вже приєдналися 18 країн. З них 15 вже виконали свої зобов'язання та зробили внески.

Нагадаємо, по всьому фронту відбуваються активні бойові дії різної інтенсивності. Окупанті, не зважаючи на високий рівень втрат, продовжують рватися в напрямку Покровська Донецької області. Жорсткі бої тривають в Красногорівці, в районах Прогресу, Залізного, Північного, Часового Яру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube