Окупанти, ймовірно, здійснили викид відходів зі спиртзаводу чи іншого підприємства, що призвело до масового мору риби
Екологи б'ють на сполох через критичний рівень забруднення річки Сейм, яка тече у Курській області РФ, а також Сумщиною і Чернігівщиною та впадає у Десну. Вода у ній чорного кольору й почався масовий мор риби. Все через викид відходів, який, ймовірно, вчинили росіяни.
Про забруднення цієї водної артерії повідомив перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький в ефірі телемарафону. Він заявив, що наразі у відомства немає достовірної інформації щодо того, які відходи потрапили до річки, бо немає жодної комунікації з РФ. Вдалось лише встановити, що у Сейм витекли не хімічні й токсичні речовини, а органічні.
"Ми можемо констатувати, що забруднення хімічними та токсичними речовинами немає. Є тільки забруднення органічними речовинами. Ця органіка дійсно потрапила до нас з території РФ. Оскільки у нас немає взаємообміну інформацією з країною-агресором, то сказати чи це було навмисно, чи якась аварія - важко", – сказав Краснолуцький.
Він додав, що витік міг статись зі спиртзаводу чи іншого підприємства на території Росії. Але концентрація цих речовин така, що вода перетворилась на чорний мул й біля річки стоїть сильний сморід. Через це почався мор риби. Наразі робиться все, щоб не допустили аналогічної ситуації у Десні. Краснолуцький наголосив, що про екологічну катастрофу на території України поки не йдеться.
"Сьогодні ми розпочинаємо абсорбцію забруднюючих речовин в річці Десна, у місці, де можливо провести аерацію і запустити активний мул. Рішення щодо проведення таких заходів було прийняте після консультації з науковцями та на підставі рішення ТЕБ та НС", – додав посадовець.
За словами Олександра Краснолуцького, прогнозується, що заходи з аерації та внесення активного мулу мають поглинути забруднюючу органіку, що надходить в Десну з річки Сейм та запобігти мору риби.
28 серпня мер Вишгорода Олексій Момот повідомив, що у річці Десна виявлено отруйну речовину, яка спускається по течії з російського кордону. Після перевірки Держводагентство підтвердило забруднення Сейму та Десни. Саме після цього й почались активні дії Міндовкілля щодо ситуації.
Ситуація з Десною на Київщині наразі лишається нормальною. Прямої небезпеки поки немає. Концентрацію органічних та мінеральних речовин у межах регіону поки не перевищено. Попри це у річці заборонили купатись, ловити рибу і напувати худобу.
Раніше Інформатор писав, що на озері Руфа у Коломиї також фіксували масовий мор риби. Тоді, як з'ясувалося не йшлося про забруднення. Мор був пов'язаний з тим, що напередодні річку зарибнювали й до берега прибило мертвих риб, які не пережили транспортування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.