Росіяни кажуть, що підтримують війну, але кількість нападів на командирів зростає

Росія намагається продемонструвати, що готова вести війну як завгодно довго

Росіяни кажуть, що підтримують війну, але кількість нападів на командирів зростає
Акції непокори набирають форми рукоприкладства

Однак, підтримка населення може виявитися роздутою, так як і рівень боєздатності російської армії. Є свідчення того, що серед мобілізованих у рф збільшується кількість акцій непокори, зокрема, нападів на командирів.

За колгосп, але не в нашому селі

Попри всі бравурні заяви путіна про те, що 99 % населення рф підтримують війну, коли справа доходить до того, щоб узяти автомат і йти на фронт, ситуація різко змінюється. Підтримка агресії дійсно доволі висока, але вона прямо залежить від того, проходить мобілізація, чи ні, зазначає The Wall Street Journal.

Опитування свідчать, що якщо наприкінці вересня 2022-го за продовження путінської «військової спецоперації» виступили 34 % респондентів, то на початку листопада таких росіян стало вже 80 %. Тобто росіяни хочуть, щоб їхня армія і надалі воювала в Україні, але не хочуть, щоб вони особисто чи їхні близькі брали в цьому участь.

Чим далі від росіян мобілізація, тим більше вони підтримують війну
Чим далі від росіян мобілізація, тим більше вони підтримують війну

Пропаганда росіян працює з усіх сил, а командування намагається відрізати військових від інформації про реальний стан справ. Попри це мобілізовані росіяни розуміють, що масштаби втрат на фронті завдяки тактиці «закидування м’ясом» величезні. У мережі купа фото- і відеоматеріалу підтверджує це. Ніхто не хоче помирати, тому почастішали випадки непокори. Бунти, ніби то, спрямовані не проти війни загалом (у цьому, поки, не хочуть зізнаватися мобіки), а проти «неправильних командирів», які, мовляв, усе роблять не так. Але правда в тому, що росіяни не хочуть воювати.

Важка реальність

Пропаганда малює райдужні картини «переможної і великої» російської армії, але сувора реальність розкриває самодурство і відверту тупість командування, «дідівщину» та нестачу екіпірування через корупцію. Усе це, помножене на страх смерті, змушує мобілізованих чинити опір.

 

Опір дедалі частіше набуває рис нападів на командирів, і цей новий тренд, вважає Obozrevatel, надовго. Одні з перших випадків зафіксовані на Донеччині.

«Лише за останній тиждень двоє було ліквідовано своїми ж солдатами. В умовах бойових дій, коли здають нерви, російські мобілізовані знайшли такий вихід, щоб самим залишитися живими», — каже співрозмовник видання в українській розвідці.

Напади на командирів відбуваються і на території країни-окупанта. У Челябінській області мобілізований старший сержант забив свого командира до смерті прямо в купе штабного вагона військового ешелону на станції Місяш. Сержанта заарештували йому загрожує від 5 до 15 років позбавлення волі, але він має всі шанси пережити війну.

Одинцовський гарнізонний військовий суд засудив мобілізованого Олександра Лешкова за напад на командира до п’яти з половиною років колонії суворого режиму. Під час стройового огляду рядовий Лешков звернувся до старших за званням і заявив про погане забезпечення та низький рівень підготовки. Підполковник, звісно, почав насміхатися, і «мобік» вирішив його провчити кулаками, за це отримав статтю «вчинення насильницьких дій щодо начальника, скоєних під час мобілізації».

Мобілізований рф вдарив полковника прямо під час шикування
Мобілізований рф вдарив полковника прямо під час шикування

Дехто починає вдаватися до колективних насильницьких дій ще на етапі вручення повісток. У Якутську місцеві побили військкома та силовиків, які мали необережність прийшли в один із розважальних закладів, щоб вручати повістки. Раніше в Іркутську призовник вистрілив у начальника призовної комісії.

Поки не йдеться про масові бунти в армії росії. Водночас кількість таких випадків зростає, а значить, цей день наближається

Ми писали, що росія планує збільшити чисельність своєї армії до 2 мільйонів осіб. Інформатор також повідомляв, що Інститут  вивчення війни вважає, що оголошення мобілізації в росії перенесли.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube