Російські війська атакують гідроелектростанції в Україні, що говорить про зміну підходу рф
Під час останніх атак української інфраструктури, окупаційна армія рф зосередилася на гідроелектростанціях (ГЕС). Зокрема, ворог влучив ракетами у Запорізьку ГЕС. Відтак, росія змінила свою тактику ударів по інфраструктурі України.
Нові цілі рф назвали в американському Інституті вивчення війни ISW. Аналіз експертів вказує на те, що удари 28-29 березня зачепили Канівську та Дністровську ГЕС у Черкаській та Чернівецькій областях відповідно.
Додатково, українські офіційні джерела повідомили про атаки на невизначені об'єкти критичної інфраструктури в Івано-Франківській та Дніпропетровській областях. Російські війська також стверджували про удари по Криворізькій ТЕС і Середньодніпровській ГЕС.
Зауважимо, що аналітики в ISW вважають новий підхід рф щодо уражень українських дамб і ГЕС значним переломом в кампанії ударів по Україні. Раніше ISW вказували на те, що російські атаки можуть бути спрямовані на погіршення оборонно-промислового потенціалу України та використання нестачі українських ракет протиповітряної оборони з метою руйнування енергетичної мережі.
У ДТЕК уточнили, що нещодавно окупанти атакували три теплоелектростанції ДТЕК. Було серйозно пошкоджено обладнання. Після закінчення атаки енергетики оперативно почали ліквідацію наслідків. За попередньою інформацією, внаслідок обстрілу поранено енергетика. Працівнику оперативно було надано необхідну допомогу.
У ніч на 29 березня російські терористи атакували десять регіонів України. Найбільше постраждали Львівська, Черкаська та Вінницька області. Постраждали шестеро людей, включаючи дитину. Близько десяти приватних будинків було зруйновано, а десятки отримали пошкодження.
У Львівській області дві ракети "Кинжал" пошкодили об'єкт критичної інфраструктури. На щастя, обійшлося без загиблих та травмованих. У Черкаській області ракета також пошкодила об'єкт енергоінфраструктури.
Президент Зеленський назвав ГЕС, які були цілями рф під час масованої нічної атаки. За словами президента України, країна-терорист хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині (6 червня 2023 року). Але тепер під загрозою не лише Україна, а й Молдова.
"Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні", - заявив президент.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.