"Готові стати навколішки перед росією?": Подоляк відповів на заклик голови фракції партії Шольца заморозити війну в Україні

"Готові стати навколішки перед росією?": Подоляк відповів на заклик голови фракції партії Шольца заморозити війну в Україні

Читать на русском

Радник Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що країни, які нам дуже допомагають, бояться виграти війну з рф, в цьому проблема війни в Україні

Читать на русском
Інтерв'ю з радником президента України
Подоляк відповів на заклик заморозити війну в Україні

Радник Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що країни, які нам дуже допомагають, бояться виграти війну з рф, в цьому проблема війни в Україні

Радник офісу президента України Михайло Подоляк відповів на заклик лідера фракції СДПН у Бундестазі, Рольфа Мютценіха, щодо "замороження" війни в Україні. У своєму інтерв'ю Подоляк наголошує на необхідності визнання реальності ситуації та підтримки України в цій важливій боротьбі. Загалом, він висловив критику щодо даної пропозиції, наголошуючи на кількох ключових тезах.

Ці тези наводить видання BILD. Аналізуючи російські цілі у війні, Подоляк запитує, з ким Мютценіх буде вести переговори щодо "замороження" війни, коли у росії є чіткі цілі в конфлікті і вони не готові зупинити війну.

"З ким він говоритиме про заморожування? У росії є чіткі цілі у цій війні, і вони не готові заморозити війну зараз. <…> Тобто він хоче сказати, що росія - нехай вона ще не досягла своєї мети знищити Україну як державу - вестиме переговори про заморожування? Чому вони повинні це робити?", - ставить риторичне запитання заступнику головного редактора BILD Паулю Ронцхаймеру Подоляк. 

Подоляк підкреслив, що війна в Україні стосується не тільки території, але і питання про домінування. І Росія не збирається відступати. І тут вже постає питання до Європи - чи готова вона коритися волі путіна.

"Не було зрозуміло, що росія не може вийти з війни. Чи готові ви стати навколішки перед росією? Чи готова Європа визнати правила росії? Інший варіант – росія програє. <…> У цій війні йдеться не про територію, а про домінування", - зауважив радник Офісу президента.

Подоляк закликає до підтримки справедливості та відмови від страху перемоги, особливо з боку Німеччини. Він наголошує, що це важлива війна за справедливість.

"Або росія правитиме Європою, або росія програє і в Європі переможе право, за яким ми хочемо жити. <…> Проблема війни в Україні в тому, що деякі країни, які нам дуже допомагають, бояться виграти війну, але їм не слід боятися перемоги. <…> Німеччини не слід боятися перемоги у цій війні. Ця війна за справедливість",- наголошує Подоляк.

Він підкреслює, що Україна готується до різних можливих варіантів розвитку подій. Але ЗСУ бракує зброї для знищення логістики постачання росії.

"Ми в обороні, і вони чинять на нас тиск. <…> Вони все більше просуваються. Крім того, ми спостерігаємо, як вони продовжують переозброюватися, зміцнюватись та мобілізувати постачання. Ми не можемо вирішити проблему браку зброї. Ми готуємось до різних можливостей. Чи з боку росіян буде великомасштабний наступ? Я не впевнений, що вони зможуть це зробити у великому масштабі. Але вони продовжуватимуть наступати, і без зброї ми не зможемо знищувати їхню логістику постачання", - сказав Михайло Подоляк.

"Заморозка війни з рф": позиція України і світу

Глава Офісу президента Андрій Єрмак під час зустрічі щодо української формули миру в Давосі 14 січня зробив гучну заяву. Він чітко визначив позицію чинної влади країни щодо замороження конфлікту. І вона полягає у тому, що Україні потрібен виключно справедливий мир.

Проте за даними видання Welt, вже у 2024 році Україні загрожує перехід в оборонну позицію, а до вересня може настати “критичний момент” у війні. Це станеться, якщо західні партнери не почнуть передавати для українського війська більше зброї. Водночас є багато ознак того, що війну можуть заморозити

Як пише Financial Times, на Україну буде посилюватися тиск, щоб змусити її вести перемовини з росією. Окрім того, деякі з найзатятіших західних прихильників нашої держави почали говорити про те, що Києву необхідно визнати заморожений конфлікт та оголосити про перемогу, тоді бойові дії підуть на спад. Також на Заході заявили, що рф та Україна могли б укласти перемир'я - це така собі серединка між замороженим конфліктом та офіційним мирним договором.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.