росія збирається випробувати нову атомну торпеду з підводного човна «Бєлгород»: фейк чи привід для хвилювання

Інформація може зіграти на руку ворогу

росія збирається випробувати нову атомну торпеду з підводного човна «Бєлгород»: фейк чи привід для хвилювання

Ряд ЗМІ розповсюдив інформацію про те, наче рф готується влаштувати випробування нової атомної боєголовки «Посейдон» з підводного човна «Бєлгород». У своєму повідомленні вони посилаються на звіт розвідки НАТО. Проте, ЦПД зазначає, що Альянс не випускав таких звітів і ніяк не стосується цих даних. 

Центр протидії дезінформації уточнює, що подібна дезінформація може зіграти на користь російській пропаганді. Першоджерелом даних про начебто рух російського підводного човна «Бєлгород» виступила італійська газета La Repubblica. Після цього інші світові медіа підхопили ці заяви та активно їх розповсюдили. 

«Посилаючись начебто на звіт розвідки НАТО, La Repubblica пише, що «путін, здається, близький до підвищення рівня ядерного протистояння». За висновками медіа, є побоювання, що місія підводного човна «Бєлгород», поміченого в арктичних водах, - вперше в історії випробувати атомну торпеду «Посейдон», яку часто називають боєголовками “Судного дня”», – зазначили в Центрі. 

Загалом, було проведено ретельний пошук інформаці та моніторинг офіційних даних. Підсумок ЦПД наступний: 

  • станом на 3 жовтня на сайті НАТО немає й натяку на подібний звіт;
  • НАТО постійно фіксує активність підводних човнів рф, ще з часів Холодної війни;
  • про якусь модернізацію навігаційних систем та озброєння підводних човнів росії Альянс говорив ще в 2016-му році. 

Фактично, наразі немає жодних підтверджень таким заявам ЗМІ щодо випробування нової атомної зброї. Подібні матеріали у світових медіа у підсумку тільки підсилюють маніпуляції рашистів, розганяючи паніку та невпевненість у читачів. 

Підводний човен «Бєлгород»

Мова йде про БС-329 «Бєлгород» (у деяких джерелах – «Білгород») – це російський атомний підводний човен спеціального призначення. У нього на борту безпілотні підводні апарати типу «Посейдон» та автономні глибоководні станції. Корабель позиціонували, як дослідницький, але передали ЗС рф для вчинення нових рашистських злочинів. 

Звичайно, рашисти говорили про те, що підводний човен можна було б використати для перенесення атомних боєголовок. Проте, зараз немає офіційних даних про приведення в боєготовність подібного озброєння «Бєлгорода» чи плани на випробування таких боєголовок. 

Нагадаємо, що під час визволення Лимана росіяни тікали до Щастя: яка ситуація у Луганській області.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Україна на часі Youtube