Росія висуває нові абсурдні вимоги щодо України та НАТО: що хоче Кремль

Кремль хоче змінити історію і вимагає анулювати рішення НАТО щодо України

Марія Захарова
Росія вимагає анулювати декларацію саміту в Бухаресті 2008 року

Кремль продовжує погрожувати через можливий вступ України до НАТО. Цього разу офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що "просто відмови Києву щодо членства в Альянсі вже недостатньо". Тепер Москва вимагає анулювати рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року, на якому Україні та Грузії пообіцяли майбутнє в Альянсі.

Позицію Захарової підтримав речник Кремля Дмитро Пєсков, який підтвердив, що Росія не заперечує євроінтеграцію України. Проте, за його словами, у РФ категорично виступають проти членства України в оборонних союзах.

"Ми говоримо про інтеграцію, про економічні інтеграційні процеси. І тут, звичайно, ніхто нічого не може диктувати жодній країні, і ми цього робити не збираємося. Звичайно, з питань безпеки, пов'язаних із обороною чи військовими союзами, існує зовсім інша позиція", - заявив Пєсков.

Водночас, згідно з останніми опитуваннями КМІС, абсолютна більшість українців прагнуть вступу як до ЄС (90%), так і до НАТО (84%). При цьому для 46% респондентів членство в НАТО є навіть важливішим за інтеграцію в Євросоюз.

Як змінилось ставлення українців до вступу в НАТО

До початку повномасштабного вторгнення РФ ідею вступу до Північноатлантичного Альянсу підтримували й не підтримували приблизно по 50% українців. Головним мотивом противників такого союзу було побоювання розв’язування війни на території України.

Вже в січні 2023 року рівень довіри українців до НАТО зріс рекордно та був найвищим за історію спостережень. Результати опитування показали, що цю ініціативу підтримали б 86% громадян України. Станом на липень 2023-го число зросло до 89%.

Нагадаємо, Інформатор повідомляв, як війна змінила національний характер українців. Про результати дослідження, звідки українці беруть оптимізм щодо майбутнього, можна прочитати у результатах опитування КМІС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube