“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Підтримка українцями ідеї вступу до НАТО рекордно зросла і є найвищою за всю історію досліджень
Вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму підтримали б 87% українців (проти – 3%, не проголосували б – 8%). Про це свідчать результати Двадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».
Рівень довіри до НАТО зріс рекордно за останній час, він є найвищим за історію спостережень: на референдумі цю ініціативу підтримали б 86%, проти – 3%, не проголосували б 8%. Підтримка вступу до ЄС та НАТО практично одностайна серед представників усіх макрорегіонів, вікових та майнових груп.
Соціологи дослідили і ставлення українців до інших можливих військово-політичних альянсів. 85% опитаних підтримують ідею створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Великобританії. Проти такої ініціативи 3%, байдуже – 7%.
80% – позитивно ставляться до ідеї створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Литви. 6% – проти такого об’єднання, 9% – байдуже. Ідея військово-політичних союзів зі згаданими європейськими країнами має високу підтримку у всіх регіональних, вікових та майнових групах.
До початку військової агресії РФ проти України ідею вступу до Північноатлантичного Альянсу підтримували і не підтримували приблизно по 50% респондентів. Головним мотивом скептиків було побоювання розв’язування війни на території України. До того ж консенсус щодо прийняття України до НАТО все ще відсутній серед держав-членів НАТО. Саме одноголосним рішенням всіх 30 членів має бути надана згода на вступ країні-кандидату, згідно зі статутом НАТО. План дій щодо членства в Альянсі Україна очікує з 2008 року, коли на Бухарестському саміті НАТО вперше постало питання ПДЧ. Вступ без ПДЧ також не виключений, заявляла тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін:
"Що стосується можливості вступу Фінляндії без ПДЧ, то План дій щодо членства ніколи не був юридичною вимогою для приєднання до НАТО, а, отже, Україна також може вступити до альянсу без ПДЧ. Однак я би не називала це скороченою процедурою", - пояснювала тимчасова повірена в інтерв'ю "Європейській правді".
З 1994 року Україна співпрацює з Альянсом у програмі "Партнерство заради миру".
Дослідження зовнішньополітичних настроїв українців проводилось 14-16 січня 2023 року методом телефонного інтерв’ю. Заголом опитано 1000 респондентів, похибка не перевищує 3,1%.
Нагадаємо, Інформатор повідомляв, як війна змінила національний характер українців. Про результати дослідження, звідки українці беруть оптимізм щодо майбутнього, можна прочитати тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.