Посередниками можуть бути Вірменія, Фінляндія, Грузія, Казахстан і Туреччина
Сенатская комиссия США збирає нові свідчення, про те, що росія продовжує використовувати американські технології у війні проти України, незважаючи на жорсткі санкції. Ці дані свідчать про те, що рф знаходить способи обходити санкції та отримувати доступ до американських технологій, що може мати значний вплив на хід війни.
Про це пише The Washington Times. Це може вплинути на питання, які зараз розглядаються законодавцями, включно з пакетом військової допомоги Україні та здатністю Міністерства торгівлі США відстежувати експорт заборонених товарів ворожим урядам.
Сенатор Річард Блюменталь представив результати українського розслідування, яке виявило 211 американських напівпровідників, мікросхем та інших інструментів, що використовуються в російських ракетах і високотехнологічних продуктах, які вбивають українців. Блюменталь звинуватив чотири провідні американські технологічні компанії - AMD, Analog Devices, Intel і Texas Instruments - у виробництві 87 із цих компонентів, закликаючи до ретельнішого контролю за експортом, щоб не допустити потрапляння таких технологій до рук ворога.
"Американські виробники заправляють і підтримують зростаючу і гігантську російську військову машину. Вони використовуються в ракетах, безпілотниках, боєприпасах та інших засобах ведення війни. Росіяни покладаються на американські технології", - зазначив сенатор Річард Блюменталь.
Ці фірми повідомили в коментарі The Washington Times, що припинили постачання продукції в росію після її вторгнення в Україну в лютому 2022 року. AMD не відповіла на запит про коментарі. Однак слідчі Сенату виявили різке зростання експорту цих чотирьох компаній до країн, які не стикаються з обмеженнями і можуть виступати в ролі посередників, які передають американські технології в росію, зокрема до Вірменії, Фінляндії, Грузії, Казахстану та Туреччини.
Нещодавно США ввели наймасштабніші санкції, які охопили 300 фізичних та юридичних осіб, в тому числі компанії та посадовців, пов'язаних з фінансуванням російської військової машини. Серед осіб, які опинилися під санкціями, є посол рф у Білорусі Борис Гризлов, член ПВК "Вагнера" Андрій Трошев, та інші високопоставлені представники російської системи.
Також Європейський Союз ввів новий пакет санкцій проти росії, на цей раз спрямований на особи та компанії. Нові обмеження стосуються осіб та організацій, що мають зв'язки з військовим та оборонним секторами, а також із постачанням озброєння з Північної Кореї до росії та випадками депортації українських дітей. Понад 2000 осіб, включених до санкційного списку, підпадають під заборону на в'їзд або транзит через територію ЄС, а також їхні активи заморожено, а фінансова допомога заборонена.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Чи є вбивство Навального початком боротьби російської влади проти опозиціонерів? Хто може бути наступним? Ці запитання актуальні сьогодні. У нашому відео ми звернемося до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб розглянути ці питання та вислухати його думку. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти ситуацію краще.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.