До санкційного списку увійшли фізичні та юридичні обличчя, які працюють на користь російського режиму
Під масштабні санкції, які США ввели напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну, потрапили 300 фізичних та юридичних осіб. Зокрема акціонерне товариство "Національна система платіжних карт", яке є державним оператором російської національної платіжної системи "Мир". А також посол рф у Білорусі Борис Гризлов та член ПВК "Вагнера" Андрій Трошев.
Про це повідомили у Міністерстві фінансів США. За даними від відомства, до санкційного списку увійшли, зокрема ті особи та компанії, які пов'язані з фінансуванням російської військової машини, у тому числі й ті, що сприяють обходу вже наявних заборон, введених раніше.
До санкційного списку потрапили зокрема високопоставлені чиновники, дипломати, представники оборонної промисловості. Серед фізичних осіб, у відношенні до яких США ввели санкції:
Серед юридичних осіб Вашингтон виокремив ті компанії, які сприяють російській військовій індустрії. У список підсанкційних підприємств потрапили виробники та розробники дронів, а також ключові елементи у фінансовій інфраструктурі:
Всього під санкції потрапили 26 суб'єктів з 11 країн. Туди також входять особи з Китайської Народної Республіки, Сербії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Ліхтенштейну.
Президент США Джо Байден увів санкції проти росії через те, що вона продовжує війну в Україні. Також він та його адміністрація звинуватили російський режим володимира путіна у загибелі російського опозиціонера Олексія Навального. Американський лідер зазначив, що загалом США ввело понад 500 нових санкцій проти рф. За словами Байдена, санкції будуть спрямовані проти осіб, пов'язаних з ув'язненням Навального. Окрім того, обмеження припадуть й на російський фінансовий сектор, військово-промислову індустрію, закупівельні мережі та осіб, які допомагають росії обходити їх.
"Вони дадуть змогу путіну заплатити ще вищу ціну за свою агресію за кордоном і репресії всередині країни... Ми вживаємо заходів щодо подальшого скорочення доходів росії від продажу енергоносіїв. І я доручив своїй команді посилити підтримку громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та тих, хто бореться за демократію по всьому світу", - заявив президент США Джо Байден.
Євросоюз також сьогодні увів 13-й пакет санкцій проти росії. ЄС увів обмеження на фізичні та юридичні особи, які пов'язані з військовим та оборонним секторами, а також причетні до постачання озброєння з Північної Кореї до росії та випадками депортації українських дітей.
Загалом 2000 осіб потрапили у санкційний список. У них заморозили активи та надання фінансової допомоги.Також вони підпали під заборону на в’їзд або транзит через територію ЄС. Окрім того, європейці додали 27 нових суб'єктів, які безпосередньо підтримують російський військово-промисловий комплекс. На них наклали ще більш суворі обмеження, зокрема, через те, що вони експортували товари та технології подвійного призначення. Деякі з цих компаній базуються у країнах, які не є членами ЄС, таких як Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд та Туреччина. Вони допомагають росії обходити санкції та забезпечувати електронні компоненти для військових потреб.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці перетати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.