“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Вірменія заявляє, що шукає нових стратегічних союзників взамін росії, яка більше не може бути гарантом безпеки
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що було «стратегічною помилкою» покладатися на гарантії безпеки виключно від росію. Він також розкритикував російський миротворчий контингент у Нагірному Карабасі, заявивши, що той не виконує свого завдання. Вірменія намагається диверсифікувати свою стратегію у сфері безпеки.
Про це він повідомив в інтерв’ю виданню La Repubblica. Пашинян додав, що росія не може гарантувати безпеку союзників, навіть якби цього дуже захотіла.
«Архітектура безпеки Вірменії на 99,99 % була пов’язана з росією, у тому числі й у сфері придбання зброї та боєприпасів. Але сьогодні, коли росія сама потребує зброї та боєприпасів, зрозуміло, що навіть якби вона захотіла, не змогла б забезпечити потреби Вірменії у сфері безпеки», — заявив вірменський прем’єр-міністр.
Пашинян вважає, що обставини складаються таким чином, що росія змушена буде вийти з Південного Кавказу. Він зазначив, що причиною дистанціювання Вірменії та рф є не політика Єревану, а якраз дії самої москви.
«Росія сама йде з регіону через ті кроки, які вона робить або не робить» — зазначив він.
У 2020 році, поки кремль був зайнятий війною в Україні, у регіоні поновилися бойові дії. Азербайджан, який отримав військову допомогу від Туреччини, зумів завдати низку поразок вірменській армії. 20 листопада 2020 року, під егідою росії, військового союзника Єревану по ОДКБ, було укладено тристоронню угоду про припинення вогню. За умовами, Азербайджан отримав контроль над більшою частиною території Нагірного Карабаху, а також над іншими районами Азербайджану, які раніше контролювалися Вірменією. Вірменія ж зберігала контроль над містом Шуша та невеликою територією навколо нього.
У рамках угоди москва взяла на себе зобов’язання розмістити своїх миротворців у Нагірному Карабаху. Наразі на території регіону розгорнуто близько 2000 російських військовослужбовців. Вірменія вважає мляві дії кремля фактичною зрадою своїх зобов’язань. Єреван відмовився від проведення навчань ОДКБ на своїй території, а також у 2022 році Пашинян не підписав спільну декларацію з ОДКБ.
Наразі Азербайджан та Вірменія перебувають на порозі нового загострення. Єреван заявляє, що Баку постачає озброєння в регіон через Лачинський коридор, і блокує його. Натомість Вірменія вимагає, аби Азербайджан створив умови для вільного сполучення з Нагірним Карабахом і звинувачує «миротворців» рф у бездіяльності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.