Росія розгорнула 48 пускових установок “Іскандер” вздовж кордону з Україною – ГУР

"Іскандери" можуть вражати цілі на відстані до 500 км, що робить їх зданими для обстрілів українських міст з території росії.

"Іскандер"
Росіяни тримають 48 пускових установок ракет на кордоні

Згідно з інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, росія наразі розгорнула 48 пускових установок ракетного комплексу "Іскандер" уздовж кордону з Україною. З вересня додалися дві пускові установки. Саме з них запускаються ракети по українських містах.

Про це повідомив заступник начальника ГУР Міністерства оборони України генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Набагато змінитися не може. Виробництво в них маленьке. 46 було, зараз 48. Додалися дві пускові установки, вони зробили додаткову тактичну групу, яка застосовується для пусків саме балістичних ракет із території росії", - повідомив він.

Крім того, за словами генерал-майора, станом на лютий цього року сухопутна частина угруповання російських військ, розташованих на території тимчасово окупованої України, становить близько 470 тисяч військовослужбовців.

Також представник ГУР розповів, що на окупованих територіях розгорнуто угруповання росгвардії, а це понад 30 тисяч військовослужбовців.

"На сьогоднішній день на тимчасово окупованих територіях розгорнуто угруповання військ Росгвардії. Це майже 33 тисячі військовослужбовців. Це ті люди, які забезпечують діяльність окупаційної влади, охорону стратегічних об'єктів і за необхідності можуть виконувати завдання оборони саме на тимчасово окупованих територіях" - додав Скібіцький.

Що відомо про "Іскандери"

Росія все частіше використовує для ударів по важливих об'єктах України дефіцитні "Іскандери". Не став винятком і масований ракетний обстріл України під ранок 15 лютого. Російські окупанти запустили по Україні 26 ракет різних типів. Серед них були Х-101, "Іскандери" (або північнокорейські аналоги KN-23), С-300, КАР Х-59 та "Калібри". Протиповітряна оборона знищила половину повітряних цілей ворога.

"Іскандер" - це мобільний ракетний комплекс, призначений для ураження цілей на дальності до 500 км. Комплекс може використовувати як балістичні, так і крилаті ракети. Вперше в умовах війни "Іскандери" використали в 2008-му, під час російської агресії проти Грузії. Так грузини заявляли, що росіяни використали "Іскандер" для обстрілів міста Ґорі – тоді загинуло кілька цивільних мешканців, а також журналіст данської телекомпанії RTL. Установки комплексу "Іскандер" були помічені в Сирії. Там росіяни обстрілювали цивільні об'єкти, зокрема шпиталь в місті Азаз. Щодо України, то рашисти почали застосовувати ОТРК "Іскандер" відразу після широкомасштабного вторгнення. Саме цими комплексами завдали ударів по українських аеродромах 24 лютого 2022 року, та атакували аеропорт у Житомирі 27 лютого. 

У січні 2024 року самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив про отримання від російської федерації ракетних комплексів "Іскандер". Він зазначив, що ця зброя є небезпечною, тому її використання потребує згоди президента для застосування. За його словами, він уже підписав відповідний указ.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube